Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Kar yağışı başlıyor

0 180

Uzun süredir devam eden sıcak havalar yerini soğuk ve kar yağışına bırakıyor. Yalova’da Pazar gününden itibaren kar yağışı etkisini gösterecek. Sıcaklıklar sıfır derece çevresinde seyredecek.

Marmara Bölgesi genelinde Cumartesi akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, bölgede parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak.

Akşam saatlerinde Trakya’da başlayacak yağışın zamanla bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı öngörülüyor. Yağışların Pazar gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması, sıcaklığının hissedilir derece azalması öngörülüyor. Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bölgede buzlanma ve don uyarısı

İstanbul, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli, Yalova’da akşam saatlerinde başlayacak kar yağışının pazar gece saatlerinden itibaren kuvvetli, yer yer yoğun kar olacağı tahmin ediliyor. Kuzeydoğudan kuvvetli rüzgar ve fırtına ile birlikte kar yağışının zaman zaman tipi şeklinde olması bekleniyor. Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor

Yalova’da hava nasıl olacak?

Yalova’da hava sıcaklığı Pazar gününden itibaren sıfır derece seviyesinde seyredecek. Pazar günü yoğun kar yağışı bekleniyor. Pazartesiden itibaren kar yağışı aralıklarla Perşembe gününe kadar devam edecek.

Hava sıcaklıkları -1 ile 2 derece arasında olacak.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.