AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Kalaycı’dan önemli uyarı!

30Yalova Araç Kiralamacılar Dernek Başkanı Murat Kalaycı dolandırıcılara karşı yurt dışından gelecek olan turistleri ve vatandaşlarımıza uyarıda bulunarak Tatil amaçlı Türkiye’ye gelecek kişileri korumalıyız diyerek yetkililere duyuruda bulundu

Son günlerde yurt Dışından Türkiye’ye gelecek vatandaşlarımız Wep sitelerini ziyaret ederek Kiralık araç aradıklarını biliyoruz fakat sahte wep sitelerin ilanlarına itimat edilmemesini isteyen kalaycı yurt Dışından gelecek turistlerin ve vadandaşların dikkatli olmasını istedi.

‘ARAÇLARI YOK KANDIRIYORLAR’

Hiç araçları olmadığı halde sadece wep sitesi kurarak sahte araç kiralama şirketi adı altında yurt dışından gelecek turistlerimizi ve vatandaşlarımızı dolandırıyorlar dedi. Dolandırıcılar kurdukları sahte wep sitesinde üst segment olarak bilinen BMW, Mersedes, Passat, gibi araçları ucuz fiyat yazarak turistlerimizi ve vatandaşlarımız cazip fiyatlarla kandırılıyor bunlara itimat edilmemesini söyledi.

‘ÖZELİKLE BAYRAM GÜNLERİNİ KULLANIYORLAR’

Dolandırıcılar Özel günleri terci ediyorlar bayramlarda araç rezerve edilir diyerek yurt Dışından gelecek turistlerimizi ve vatandaşlarımızdan para gönderin aracınızı rezerve edelim diyerek hesaplarına para gönderilmesini istiyorlar tanımadığınız kişilerin hesaplarına para aktarmayın diye uyarıda bulunan kalaycı turistlerin ve vatandaşlarımızın canını yakıyorlar diyerek üzüntüsünü anlattı.

‘KREDİ KARTI BİLGİSİ İSTİYORLAR’

Dolandırıcılar kredi kartı bilgisini alarak hesaplarına para aktarıyorlar hiç tanımadığınız bilmediğiniz kişilere itibar etmeyin kredi kartı bilgilerini paylaşmayın diye uyarıda bulunan kalaycı; yurt Dışından gelecek vatandaşlarımız yaz döneminde araç bulamadıkları için internet üzerinden araç rezerve etmek istiyorlar bu yoğunluğunu fırsat bilen dolandırıcılar, turistlerimizi ve vatandaşlarımızı dolandırılıyor dedi.

‘KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMAYIN’

Dolandırıcılar yurt dışından gelecek kişilerden kimlik bilgilerini istiyorlar bilmediğiniz tanımadığınız kişilere kimlik bilgilerinizi paylaşmayın diyerek uyarıda bulundu kimlik bilginizi alarak kredi kartınızdan para çekiyorlar dedi.

‘KAPARO ALIYORLAR’

Turistlerimizden ve vatandaşlarımızdan on sözleşme adı altında kaparo istiyorlar dolandırıcılar kaparo adı altında çitti vurgunlar yapıyorlar kaparo göndermeyin diye uyarıda bulunan dernek başkanı kalaycı kişisel bilgilerinizi güvenliklerini kendileri koruma altında tutmalarını gerektiğinin önemini anlattı

‘DERNEK ÜYELERİMİZİ TERCİ EDİN’

Derneğimiz, il genelinde oto kiralama firmalarını dernek üye zincirine ekleyerek sektörün daha iyi hizmet vermesini hedeflemektedir.

Amacımız ise, Müşterilere daha iyi hizmet edebilmek adına yüksek profesyonellik ve ahlaki değerlerle, kanun ve devlet politikalarına uygun şekilde hareket eden, operasyonel araç kiralama ve kısa dönem kiralama endüstrilerinin tek koruyucusu ve referansı olmak.

Üyelerinin sürdürülebilir büyümesini ve ülkemizin ekonomisine katkısını arttırmak için çalışmak. Dernek üyelerimizi kamu karşısında tanıtmak.

Ayrıca, İlişkili sektörlerle ile iletişimi ve işbirliklerini arttırmak. Müşterilerimizi korumak ve bilgilendirmek olarak sıralayabiliriz. müşterilerilerimize en iyi hizmeti vermeyi hedefledik.

YETKİLİLERİ UYARIDA BULUNDU

Sahte wep sitesi kuran kişilere yönelik bir çalışma yapılması gerektiğini söyleyen kalaycı sahte wep sitelerinin tespit edilmesi yönde adımlar atılmasını istedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.