reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Kadınlar araba alırken nelere dikkat ediyor?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Kadınlar araba alırken nelere dikkat ediyor?
reklam

Çoğu kadın otomobil alırken ihtiyaçlarına göre karar veriyor. İlk olarak konforuna ve güvenlik donanımlarına bakıyor.

Kadın duygusallıklarını da ön plana çıkararak otomobil estetiğine erkeklerden daha çok önem veriyor. Bu sebepten de erkeklerle kadınların otomobil zevkleri tamamen farklıdır. Erkekler arabayı statü olarak gördükleri için satın alırken motor özellikleri, tasarım, sürüş karakteri ve donanım gibi özelliklere dikkat eder.

Kadınlar ise ihtiyaçlarına göre araba modellerine karar verir. Bu yüzden de ilk olarak konfor ve güvenlik donanımlarına bakar.

Otomatik vites

Kadınların araba alırken olmazsa olmazı otomatik vitestir. Böylece yoğun şehir trafiğinde dur-kalk sırasından vites değiştirmeyle uğraşmadan otomobil kullanabilirler.

Makyaj aynası

Otomobilin iç tasarımı ve kullanışı kadınlar için önemlidir. Çünkü kadınlar arabalrında evindeki gibi rahat olmak ister. Bu sebepten de makyaj yapabileceği ışıklı ayna gibi olanaklara sahip otomobilleri tercih ederler.

Güvenlik donanımları

Kadınlar araba alırken aktif ve pasif güvenlik donanımlarının yanı sıra kör nokta, şerit değiştirme, öndeki araçla mesafe uyarı sistemi, acil fren destek sistemi, acil fren destek sistemi özelliklerine dikkat ederler.

Küçük (hatcback) modeller

Kadınlar şehir trafiğinde rahat olmalarından dolayı küçük boyutlardaki araba modellerini tercih eder. Bunun diğer bir nedeni ise dar sokaklarda kolay park edebilme imkanlarının olmasıdır.

Yokuş kalkış desteği

Kadınların araba kullanırken en zorladığı yerlerin başında yokuşlar gelir. Arabalarını geri kaçırmadan kaldırmak içinde yokuş kalkış desteğine önem verir.

reklam