Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İŞKUR-ACME işbirliği ile imalat sektörüne büyük destek

0 20

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve ACME Tekstil Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. arasında 22 Kişilik İşbaşı Eğitim Programı Protokolü İmzalandı. İşbaşı Eğitim protokolü kapsamında firmada uygulamalı eğitim alacak kursiyerler, eğitim sonunda işyeri bünyesinde istihdam edilecek.

İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede firma ziyareti sırasında;  ekonominin motoru konumunda bulunan imalat sektörüne istihdam teşviklerinin artarak devam ettiğini belirtti. Dede, “Kurumumuz ile ACME Tekstil Sanayi İç ve Dış Ticaret A.Ş. arasında 22 Kişilik İşbaşı Eğitim Programı ile iş arayanlarımıza ve firmamıza istihdam desteği vereceklerini” ifade etti.

Erhan Dede, “İşbaşı eğitim programları kapsamda en az iki personel çalıştıran tüm işverenlerimize üç ay boyunca ücret desteğinde bulunuyoruz, yeni mezun iş arayanlarımızın mesleklerini işin başında öğrenme fırsatı sunarak gençlerimizi istihdamla buluşturuyoruz.” dedi.

İl Müdürü Dede, “Yeni Normalleşme döneminde aktif işgücü programlarımız ve İşbaşı Eğitim teşvikleri ile iş arayan ve işverenlerimizin yanındayız. Bu anlamda İşbaşı Eğitim teşviklerinden faydalanmak için işyerlerimizi Kurumumuza davet ediyoruz.” dedi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.