reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

Işılak’tan bütçe aktarma çağrısı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Işılak’tan bütçe aktarma çağrısı
reklam

Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yalova Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selim Işılak, okul öncesi sınıflarına verilmesi planlanan yemek bütçesinin deprem bölgesine aktarılması gerektiğini vurguladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrıda bulunan YAKAD Başkanı Selim Işılak, okul öncesi için ayrılan yemek bütçesinin depremzedelere aktarılması gerektiğini ifade etti. 

Işılak açıklamasında şunları dile getirdi: 

“Ülke olarak son yıllarda yaşamış olduğumuz yüzyılın en büyük deprem felaketinin çok büyük yaraları olmuştur ve daha da olacaktır. Ülkemizin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe, yaralarımızı sarmaya ihtiyacımız olan bu günlerde okul öncesi verilmesi planlanan yemek bütçesinin seneye başlatılmasını ve bütçenin de deprem felaketi yaşamış ve hala acılarını yaşayan 10 ilimize aktarılması çağrısında bulunuyorum. Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu olarak depremin ilk anlarında vatandaşlarımızın gıda ve su  ihtiyaçlarını karşılamak üzere katkıda bulunduk. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Gün ülke olarak farklılıklarımızı bir kenara koyarak amasız ve fakatsız kenetlenme ve birlik olma günüdür. Bu düşüncelerle deprem felaketi yaşamış olan ve depremde şehit olan tüm canlarımıza rahmetler olsun diyor ailelerine baş sağlığı diliyorum. Deprem felaketinden sağ kurtulan kardeşlerimize de Rabbim acil şifalar versin. Rabbim bir daha ülkemize böyle acılar yaşatmasın.”

reklam