Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İnce ve Özel yok diye niye panik olalım?

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, partide son dönemde yaşanan istifaları Ajans Yalova’ya yorumladı. Gürel, İnce’nin partisine geçmek için yaşanan istifalarla ilgili olarak “Sormasanız gündemimizde bile yok” yorumunu yaptı.

25 milletvekilinin katıldığı çalışma programının bir değerlendirmesini yapan İl Başkanı Mehmet Gürel, “Türkiye’nin bütün kentlerinde olduğu gibi sahada olduğumuzu gösterdik. Zaten yapmamız gereken bir çalışmaydı, yaptık. Daha sonra yine organizasyonlar yapacağız” dedi.

İnce ile ilgisi yok

Gürel, “Yalova’da çok sayıda milletvekili gelmesinin Muharrem İnce ile ve istifalarla ilgisi var mı” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Hiç bir ilgisi yok. Öyle olsa genel merkez 100 milletvekili de gönderirdi. Muharrem İnce ve kuracağı partiyle hiç bir alakası yok. Yalova’da fazla olmasının sebebi belki ulaşımın kolay olmasındandır. Özel bir sebebi yok”

Esnaf korkmaz hale gelmiş

Esnafın koronavirüs ve ekonomik nedenlerden dolayı büyük sıkıntı yaşadığına dikkat çeken Başkan Gürel, “Her gün bir önceki günden fazla söylemekten korkmaz hale geldiğini görüyorum. Eskiden halleri kötü olsa bile korkarlar, söyleyemezlerdi. Artık dayanamaz hale gelmişler” yorumunu yaptı.

Yalova’ya kapanma şart

CHP İl Başkanı Gürel, Yalova’da koronavirüs vakalarının artmasıyla ilgili soruya da şöyle yanıt verdi:

“Tam kapanma önermiştik. Bu benim bulduğum bir yöntem değil. Yalova’ya giriş çıkış çok fazla. Ben Yalova’da 15 günlük ciddi bir karantina olması gerektiğini düşünüyorum. Zaten mecburen yapacaklar da neden mecbur hale gelinsin. Şimdiden yapalım. Ramazan’da mecburen yapacaklar diye öngörüyorum”

Partide yaşanan istifalar

Partide yaşanan istifalarla ilgili değerlendirme yapan Mehmet Gürel, “Bir istifa dalgası falan olmadı. Toplasan 100- 200 kişi. Sayısı da önemli değil. 200 gider, 500 gelir; 500 gider 1000 gelir. CHP’nin ne kadar köklü bir parti olduğunu, bu tarz 3-5 kişinin istifa etmesinin partiye zarar vermeyeceğini daha önce söyledim. Onu da görüyoruz. Her gün üye olmaya gelenler var. Gençlik kollarında muhteşem çalışmalar vardı, onlar sekteye uğradı gibi bir durum yok. Ancak hepsine teşekkür ederiz. Yeni bir ekip kurarız, onlar da çalışırlar. Bizim gündemimizde siz sormasanız hiç bir önemi yok bizim için” diye konuştu.

“Özcan Özel gitti diye panik yapacak halimiz yok”

Gürel, Özcan Özel’in “CHP panik ve telaş içinde” yorumuna da değinerek şunları kaydetti:

“Biz mi panik içindeymişiz. Panik ve telaş içinde kesin olmadığımızı söyleyebilirim. Neyin paniğini yaşayacağız ki? Yeni kurulan bir partiyi popüler hale getirmek için söylenen sözler bunlar. Ben hiç panik duymadım. Zaten aktif, toplumun içinde… Neyse bu konularda çok fazla şey söylemiyim. Yalova halkı neyin ne olduğunu gayet iyi bilir”

“Muğlim Bağatar’a üzülüyorum”

Gürel, Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar’ın CHP ve kendisi hakkındaki sözlerine de yanıt verdi. Başkan Gürel, “Bazen öyle şeyler söylüyorlar ki anlamakta zorlanıyorum. Ak Parti il başkanlarına da kısmen üzülüyorum. Onlar da ne yapsınlar? Muğlim Bey de kendisine gönderilen metni okumak zorunda. Orada herşey genel merkezden idare edildiği için muhtemelen şöyle diyorlar. ‘Biz ekonomiyi batırdık, o yüzden size bunu sorabilirler. Veya demokrasiyi yokettik, bunu sorabilirler. Bunlara siz mantıklı bir cevap üretemeyeceksiniz. O yüzden size kim birşey sorarsa. Genel anlamda PKK’cısınız, vatan hainisiniz. tecavüzcüsünüz, FETÖ’cüsünüz, bayrağımızı indiremezsiniz. Adama ekonomiyi de sorduğunuz zaman bunları söylüyor” dedi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.