DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İki eski valiye önemli görev

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
İki eski valiye önemli görev
reklam

Yalova’da daha önce görev yapan iki vali, yeni açıklanan Valiler Kararnamesi ile önemli görevlere atandı.

 width=Resmi Gazete’de yayınlanan yeni valiler kararnamesine göre, 20 ilin valisi merkeze alındı, 20 ile yeni vali atandı, 19 il valisi ise yer değiştirdi. Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, görevde kalırken daha önce Yalova’da görev yapan iki eski valiye önemli görevler verildi.

2008- 2010 yılları arasında Yalova Valisi olarak görev yapan Mehmet Ersoy, son olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı idi. İçişleri Bakanlığı’nda yapılan bir başka atamayla Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanı Yardımcısı oldu. Ersoy, Yalova’daki görev süresi esnasında sevilen bir bürokrat olmuştu.

 width=Türkiye’nin ikinci kadın valisi olan ve 2011- 2014 yılları arasında Yalova’da görev yapan Esengül Civelek de Valiler Kararnamesi ile yeni görev yerine atandı. Yalova’nın ardından Kırklareli’ne atanan Civelek, üç yıl da bu ilde görev yaptıktan sonra Muğla Valisi oldu. Civelek, Lale Aytaman’ın ardından Muğla’da görev yapacak olan ikinci kadın vali oldu. Aydın doğumlu olan Civelek’in Muğla’ya atanması son kararnamede dikkat çeken en önemli görevlendirmelerden oldu.

 

reklam