Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İhtiyacımız olan galibiyetti

0 15

Ligin üçüncü haftasında HDI Sigorta Afyon Belediyesi’ni 63-51’lik skorla geçerek Süper Lig tarihindeki ilk galibiyetini alan Semt77 Yalovaspor’da başantrenör Hakan Yavuz, “Skorun düşük olması takım ruhuna aykırı bir şeydi. Bunun da sebebi üçlük yüzdemizin kötü oluşu. Çünkü maça dış atışları kullanarak başladık. Bu bizim değil, oyuncularımızın tercih ettiği bir şeydi. Bizim de görevimiz ikinci yarıda müdahale etmekti” dedi.

63-51 kazanılan Afyon maçı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan Yavuz, “İlk iki haftayı iyi oynayıp yüksek skorlar bularak kaybettik. Bu hafta biraz daha savunmaya konsantre olduk. Daha çok ribauntlara konsantre olduk. Oğulcan’ın 9 ribauntla bize çok katkısı bulundu. Basketbolun içinde her şey olabiliyor. 20-20 biten ilk devreden sonra skorun düşük olması takım ruhuna aykırı bir şeydi. Bunun da sebebi üçlük yüzdemizin kötü oluşu. Çünkü maça dış atışları kullanarak başladık. Bu bizim değil, oyuncularımızın tercih ettiği bir şeydi. Bizim de görevimiz ikinci yarıda müdahale etmekti” dedi.

‘EVİMİZDE İHTİYACIMIZ OLAN GALİBİYETTİ’

İkinci devrede iç ve dış atış dengesini kullandıklarını kaydeden tecrübeli koç, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Topu biraz daha içeri sokup dışarı çıkartıp köşelerde post up yaptırarak biraz daha rakibin savunma direncini kırmaya çalıştık. Basketbol temas oyunu ama bizim de elimizdeki kaliteli oyuncuları o yerlerde iyi kullandığımızdan dolayı savunmada da çok konsantreydik. Aldığımız ribauntları tabii burada rakibin eksik olmasında galibiyette onlar açısından dezavantajlı durumu var. Biz de geçen hafta yaşadık. Her takım bunu yaşayabiliyor. Rakibimizi tebrik ediyorum. İyi mücadele edip bizi çok zorladılar. Evimizde ihtiyacımız olan galibiyetti. Semt77 Yalovaspor’un BSL’deki ilk galibiyeti. O bakımdan da bizim için çok önemli.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.