Yalova'ya Dair Herşey
Yalova'ya dair herşey!

 Huzurevi sakinlerine bilgi!

0 196

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü tarafından Yalova Belediyesi Merkez Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Huzurevi Sakinlerine Psikodrama Temelli “ Gündelik Yaşamın Zevkleri” Konulu Çalışma Yapıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü yaptığı açıklamada; toplumda aktif yaşlanma ve yaşlı hakları konusunda farkındalık oluşturulması  için  2019 yılı “Yaşlı Yılı” olarak ilan edildiğini hatırlatıldı.

- Reklam -

Açıklamada;Huzurevlerimizden hizmet alan yaşlı bireylerin aktif ve sosyal yaşamla bütünleşmiş bir yaşam stiline sahip olmalarıyla birlikte yaşlı bireylerde demans ve alzheimer hastalıklarına karşı koruyucu etkisinin olduğu düşünülmektedir” denildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü yaptığı açıklamada; “Bu kapsamda bağlı kuruluşumuz SHÇEK Yalova Belediyesi Merkez Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kuruluşumuz gönüllüsü Emekli Öğretim Üyesi Özden Fidan hanımefendi tarafından huzurevinden  hizmet alan yaşlılara yönelik psikodrama temelli “Gündelik Yaşamın Zevkleri” konulu atölye çalışmaları başlamıştır. 10 hafta sürmesi planlanan atölye çalışmaları ile yaşlılarımızın gündelik yaşamdan aldıkları zevki arttırmak, aralarındaki iletişimi güçlendirmek ve yaşamın içinde aktif rol almalarına katkı sağlanmak hedeflenmektedir” denildi.

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More