Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Hukuk bürosunda miras katliamı!

0 183

Olay, Kartal Cevizli Mahallesi Kastamonu Sokak’ta bulunan bir hukuk bürosunda dün öğleden sonra meydana geldi. Aralarında miras kaynaklı anlaşmazlık bulunan akraba 2 grubun görüşmesinde önce tartışma ardından kavga çıktı.

Çıkan kavgada grup içerisinde bulunan Yalova Armutlu 50. Yıl Mahallesi muhtarı Ahmet Salih Belginer, ruhsatlı silahını çekerek karşı grupta bulunanların üzerine ateş açtı. Açılan ateş sonrası kurşunlara hedef olan Haluk Onat (57) ile Kebire Esra Aymutlu (54) olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Ayşe Ece Aymutlu (26) ve Ahmet Nuri Onat (63) yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yalova’da yakalandı

Ayşe Arzu Onat (56) ağır yaralanırken, bürodaki avukat Mehmet Şanverdi ise kaçarak yara almaktan kurtuldu. Olay yerinden kaçan muhtar Ahmet Salih Belginer, 2 saat sonra Yalova’da jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Soruşturma başlatan savcılık ve emniyet kaynakları, olayın faili muhtar Ahmet Salih Belginer ile ölü ve yaralıların dayı ve hala çocukları olduğunu, uzun süredir anlaşmazlık yaşadıkları Yalova’daki bir arazinin paylaşımını görüşmek üzere bir araya geldikleri görüşme sırasında olayın meydana geldiğini bildirdi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.