HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Hipodrum’da Yalova koşusu

Bursa Osmangazi Hipodromu’nda 23 Nisan Pazartesi günü 7 koşulu programın 6. mücadelesi olan Yalova Koşusu 1400 metre kum pistte gerçekleşti.

Bursa Osmangazi Hipodromunda günün 6. koşusu olarak gerçekleştirilen ‘Yalova Koşusunu’ Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’da izledi. 4+ yaşlı 9 safkan Arap atının katıldığı koşuyu Ozan Taniyit’in sahibi olduğu, ATASOY isimli safkan jokeyi Özcan Yıldırım’la kazandı.

Yarışın ardından Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen kupa töreninde Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kazanan atın sahibi adına Hakan Cansu’ya Yürüyen Köşk maketi ve Yalova Benim Kentim adlı kitabı hediye etti. Törene ayrıca Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de katıldı. Yarışmanın sonunda konuşma yapan Başkan Salman, “Yalova Koşusu Türkiye Jokey Kulübünün takviminde yıllardır olan bir koşu programıydı. Bu takvime Yalova’mızın değeri olan Yürüyen Köşk Koşusu da girişimlerimiz sonuncunda eklenmişti. Yalova’mızın tanıtımına katkı sağlayan ve bu konuda bizlere destek olan Türkiye Jokey Kulübüne ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Yarışta dereceye giren safkanların sahipleri ve jokeylerini kutluyorum” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.