DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Hayvan katliamlarıyla ilgili yeni gelişme

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Hayvan katliamlarıyla ilgili yeni gelişme
reklam

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, sosyal medyada yayınlanan Veteriner İşleri Müdürlüğü barınağındaki hayvan katliamlarıyla ilgili olarak Müdür Erkut Ferhatoğlu’nun açığa alındığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayınlanan ve büyük infial uyandıran Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ndeki hayvan katliamlarıyla ilgili olarak şok bir gelişme yaşandı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, konuyla ilgili inceleme başlattıklarını ve yapılan değerlendirmeler neticesinde Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu hakkında soruşturma başlatılıp kendisinin açığa alındığını duyurdu.

Olayda sorumluluğu olabilecek tüm personelle ilgili de inceleme yapıldığını kaydeden Başkan Salman, “Soruşturma sonucunda olayda payı bulunan tüm personellerle ilgili de adli ve idari soruşturmalar açılacak ve gerekirse iş akitleri sonlandırılacaktır” dedi.

Vefa Salman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yalova Belediyesi’nin ve şahsımın böyle bir haberle gündeme gelmesinden dolayı büyük hicap duyuyorum. Doğduğu andan itibaren yaşamı hayvanlarla iç içe geçmiş, Veteriner Hekim diplomasına sahip, bu işin eğitimini almış ve göreve geldiği günden beri can dostlarımızın daha rahat bir yaşam sürebilmesi için birçok konuda çalışmalar yapan, bir insan olarak yapılanlara göz yummam asla söz konusu olamaz.  Bizleri bu konuda aydınlatan, doğruyu bulmamızı sağlayan öncelikle tüm hayvanseverlere çok teşekkür ediyorum. Birlikte birçok yeniliği Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bünyesine kazandırdığımız hayvansever dostlarımız ile birlikte bundan sonra da destekleriyle yine önemli çalışmalar yapacağımıza eminim”

reklam