AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Hastalara kitap verdiler!

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından başlatılan ‘Kitabım hastalara şifa olsun’ kampanyası kapsamında 400 kitap yine öğrenciler tarafından hastalara dağıtıldı.

Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Kitabım hastalara şifa olsun’ isimli bir kampanya düzenlendi. Okul yönetiminin de destek verdiği kampanya kapsamında öğrenciler okudukları ve harçlıklarıyla temin ettikleri kitapları hastalara hediye ettiler. Okul Müdürü Sedat Oymak, edebiyat öğretmeni ve bir grup öğrenci ilk olarak Yalova Devlet Hastanesi Başhekimi Recep Hacı’ya ziyarette bulundu. Aynı zamanda öğrencisi de olan Başhekim Hacı ile bir süre sohbet eden Müdür Oymak, kampanya hakkında bilgilendirmede bulundu. Öğrenciler, kampanya kapsamında toplanan kitaplardan ilkini ise Başhekim Hacı’ya takdim etti.

Hastalara ve personele verdiler

Ziyaretin ardından Yalova Devlet Hastanesi’ndeki hasta odaları ziyaret edilerek, öğrenciler tarafından tedavi gören hastalara ve hastane personeline kitap hediye etti. Kampanya kapsamında 400 kitap toplandığını söyleyen Müdür Sedat Oymak, “200 kitabı hastanemizde dağıttık. 200’ünü de cezaevi ve kadın sığınma evine göndereceğiz. Her eve kitap girsin istiyoruz. Bu nedenle de bu kampanyayı önemsiyoruz. Öğrencilerimiz de büyük bir şevkle bu kampanyaya destek veriyor. Kampanyamızın devamını getireceğiz” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.