DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Hasan Topçular: Sen inanıyor musun?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Hasan Topçular: Sen inanıyor musun?
reklam

Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ın Yalova’nın milletvekili sayısının üçe çıkarılması kararına ilişkin “İlk seçimde 3-0 yapacağız” sözlerine bir tepki de MHP’den geldi.

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ın 3-0 yorumuna sert çıktı. Topçular, yaptığı açıklamada,  “Sayı üç olunca ilk açıklama AKP İl Başkanı Öztabak’tan açıklama gelmiş. Bakın il başkanı ne demiş üç sıfır demiş. Yani üç milletvekilini de AKP alacak demiş ancak nedenlerini açıklamamış. O zaman biz açıklayalım AKP kurulduğundan beri her seçimde Yalova’dan meclise milletvekili gönderdi ancak hiçbiri ilimizi mecliste temsil edemedi” dedi.

Açıklamasına örneklerle devam eden Hasan Topçular, şöyle konuştu:

“İlimizde kurulan Yalova Üniversitesi emsal üniversitelerin en gerisinde kalmıştır. Emsal üniversitelerde öğrenci sayısı 50 bin ve üzerinde iken ilimizde bu sayı henüz 13 bin civarındadır. Eğitimdeki başarı seviyemiz her geçe yıl daha da geri duruma düşmüş durumda. İlimizin markası Yalovaspor ikinci ligde top koştururken şimdi Süper Amatör’de top koşturmak zorunda kalmıştır. Hatırladığım kadarı ile AKP milletvekili Yalovaspor’u süper lige taşıyacağının sözünü vermişti. İlimizde işsizliği ortadan kaldıracak, üretime yönelik hiç bir yatırım yapılmadı. Türkiye’nin en güzel termal tesislerinin belli bölümü çürümeye terk edildi, güzelim tesislere yazık edildi. 14 yıldır iktidar desteği arkasında olan Yalovalı yöneticiler sayesinde, turizm kenti miyiz, sanayi kenti miyiz bunların ortasında mıyız, butik bir kent miyiz ne olduğumuz henüz belli değil. İlimizde farklı gerekçeler göstererek, ilimizin ihtiyacı olan tıp fakültesi halen kurulmuş değil. Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olan güzel Yalova’mız beceriksiz siyasetçiler yüzünden, il olduğu günden beri hak ettiği yerde değil. Velhasıl turizmden, sanayiden, sağlıktan, eğitimden, spordan,hiç bir konuda hak ettiği payı alamayan bir Yalova ve AKP başarısızlıklarla dolu 14 yılın ödülü olarak üç sıfır yapacakmış. Sayın Öztabak, size soruyorum, söylediklerinize siz inanıyor musunuz?”

reklam