HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Gül ve sardunyalar Yalova’yı süslüyor

Yalova Belediyesi Park ve Bahçeler birimi ekipleri tarafından şehrin cadde ve sokaklarına ekilen güller ve sardunyalar rengarenk bir görüntü yarattı.

Yaz aylarına girilmesiyle birlikte kente güzel bir görüntü kazandırmak amacıyla Yalova Belediyesi’nin başlattığı çiçek ekim çalışmaları, ‘Çiçek Kenti Yalova’da sürdürülüyor. Çalışmalar kapsamında, Şehit Ömer Faydalı Caddesi, Dere Sokak, Sema Sokak, Hürriyet Sokak, Huzur Sokak, Namık Kemal Sokak, Termal yolu orta refüjünde çalışmalar tamamlanırken Yalı Caddesi boyunca da yeni saksılar eklenerek yaz mevsiminin hep gülen çiçeği sardunyalar ekildi. Akabinde kentin belli başlı noktalarına da gül ekimi yapılarak kentin renkli bir görünüme kavuşması sağlandı.

“Yalova’mızın imajına uygun olarak kentimizi rengarenk çiçeklerle donatıyoruz” diyen Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, “Yalova, çiçekle özdeşleşmiş ve ülkemizde bu konuda önemli bir konum sahip olan bir yer. Özellikle kent merkezi olmak üzere şehrimizin birçok noktasında mevsimlik çiçekler ekerek kentimizin yılın 12 ayı yeşil ve renkli olmasını sağlıyoruz. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte gül ve sardunyalar ekerek kentimizi renklendirdik. Çalışmalarımız tüm sezon boyunca devam edecek” dedi.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.