DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Güçlü Okulları’nda “Sokak Satrancı” etkinliği

Yayınlanma Tarihi : Google News
Güçlü Okulları’nda “Sokak Satrancı” etkinliği
reklam

Yalova Güçlü Okulları, öğrencilerin kendi tasarladıkları taşlarla satranç oynadığı “Sokak Satrancı” etkinliğini kampüsünde gerçekleştirdi. 

Sokak Satrancı etkinliğinin açılış töreni, Türkiye Satranç Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi ve Kadıköy İlkokulu Müdürü olan Umut Sapan, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi ekibinden Serdar Ünal, Güçlü Okulları Kurucuları Oktay Çolak ve Soner Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti. Etkinliği organize eden Türkiye Satranç Federasyonu İl Hakemi ve Satranç Öğretmeni İdil Keser ile Kurumsal İletişim Müdürü Ergün Abdülhayoğlu da hazır bulundu.

Etkinlik hakkında konuşan İdil Keser, “Bu organizasyonla amacımız, çocuklara satrancı daha da sevdirmek ve ilgi uyandırmaktı. Öğrencilerimizin kendi tasarladıkları taşlarla satranca olan ilgilerinin arttığını düşünüyoruz” dedi.

Güçlü Okulları’ndaki Sokak Satrancı etkinliği, öğrencilere benzersiz ve yaratıcı bir deneyim sunarak kendi sanatsal yeteneklerini sergileme fırsatı verdi. Bu girişim sadece öğrenciler arasında satranca olan ilgiyi artırmayı hedeflemekle kalmadı, aynı zamanda onların yaratıcılığını ve stratejik düşünme becerilerini teşvik etti. Etkinlik, katılımcılar ve organizatörler tarafından olumlu geri bildirimler aldı.

reklam