Ultimate magazine theme for WordPress.

- Advertisement -

- Advertisement -

‘Gönül belediyeciliği bu mu?’

3 9.047

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Çınarcık Belediye Başkanı AKP’li Numan Soyer, CHP’den devraldığı belediyenin büro personelini görevlendirme yazısı ile temizlik ve fen işleri bünyesinde görevlendirdi.

Çoğu üniversite mezunu kadın personel ellerinde süpürge sokakları temizlerken, erkek personel kazma kürek işlerinde çalıştırıldı. Yönetimin bu yolla CHP’li belediye döneminden kalan personeli yıldırarak istifaya zorladığı öne sürüldü.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Yalova’nın Çınarcık belediyesini 16 oy farkla CHP’den alan AKP’li Numan Soyer’in ilk icraatı büro personelini sürgün etmek oldu. Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, kadın büro personelini görevlendirme yazı ile temizlik işlerine gönderdi.

Temizlik işlerinde görevlendirilen personel ellerinde süpürgelerle sokakları süpürdü.

- Reklam -

Çoğunluğu üniversite mezunu ve 30’u aşkın kadın ellerinde süpürgelerle bugün sokakları süpürmeye başladı. Soyer’in bu kararından nasibini alan erkek personeller ise Fen İşleri biriminde görevlendirilip kazma kürek çalıştırıldı. Yönetimin bu yolla CHP’li belediye döneminden kalan personeli yıldırarak istifaya zorladığı iddia edildi.

Duruma tepki gösteren Çınarcık halkı ve aileler çocuklarının arkasında durarak “gerekirse evlatlarımızla birlikte bizde sokakları süpürür onları yalnız bırakmayız” açıklamasında bulundu.

CHP’den büyük tepki!

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Çınarcık İlçe Başkanı Ali Zara, “31 Mart’ta yapılan yerel seçimi AK Parti kazandıktan sonra ilk icraatını yaptı. Üniversite mezunu genç kızlarımızı Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevlendirerek çöp toplatmaya başladı. Çoğu üniversiteli 36 genç sırf CHP’li oldukları için böyle bir muameleye maruz bırakıldı. Bizim dönemimizde parti ayrımı yapmadan belediyede insanlarımızı adil bir şekilde istihdam ederek evlerine ekmek götürmelerini sağladık. Ama gönül belediyeciliği söylemi ile gelen bu kişilerin ilk işi gönülleri kırmak oldu” dedi.

‘O kızlar hepimizin evlatlarıdır’

Zara açıklamasında “Belli ki yıldırma politikası ile bu gençlerimizi belediyeden çıkartıp yerine kendi kadrolarını getirecekler. Her şeyi kenara bırakalım. İnsani olarak düşünelim. Belediye başkanı Numan Soyer’e sesleniyorum; Birisi senin kızını alıp çöp toplamaya gönderse yüreğin acımaz mı? O kızlar hepimizin evlatlarıdır. Bu durumun yüreklerde ve vicdanlarda ne kabulü ne de yeri olmaz. Yol yakınken bu yanlışı ortadan kaldırın” dedi.

3 Yorumlar
 1. Nuri Diyor

  Valla bunu chp yaptı söz verdi chp işçileri cikarmıcaz diye fakat çıkardılar neymiş efendim biz böyle bir şey yapmadık bak ne güzel gülüyorlar memnunlar ilçe başkanı diyor ki chp zamanında böyle bir şey yoktu yoksa şimdi yapıyorsunuz hemde en alasından yapıyorsunuz geçin bu işleri geçin chp

 2. Hassan Diyor

  Bu aykırı uygulamalar bizi yildiramaz!!!!
  Merak ettim sokakta çalışan işçileri üniversiteliler in yerine mi oturttu başkan bey???

 3. musa Diyor

  Başkanın arkasından konuşursan keçi çobanı gibi yorumlarla küçük düşürürsen alkışlanacaklar değiller ya biraz burunları sürtsün yerlerine bence dönerler

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.