HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Gençlik Caddesi’ne aydınlatma

Çiftlikköy’de Çiftlik Mahallesi’nin doğu batı yönündeki en uzun caddesi olan Gençlik Caddesi’nde aydınlatma üniteleri yenileriyle değiştiriliyor.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın ‘Kentsel tasarım ve cadde yenileme projeleri’ kapsamında Gençlik Caddesi, modern aydınlatmalarla donatıldı ve caddeye kaldırım yapıldı. Çiftlikköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Elektrik Birimi tarafından yapılan çalışmalarla, Gençlik Caddesi’nin 1000 metrelik bölümüne 38 elektrik direği takılarak 45 Watt’lık armatürler yerleştirildi.


 “Modern, enerji tasarruflu ve uzun ömürlü aydınlatmalarla ilçemizi donatmayı sürdürüyoruz.”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, daha önce Çiftlikköy sahili, çocuk parkları, Gacık Deresi çevresi ve Atatürk Caddesi’nde LED aydınlatma teknolojisi kullanılarak modern aydınlatmaların takıldığını hatırlatarak,  “Modern, enerji tasarruflu ve uzun ömürlü aydınlatmalarla ilçemizi donatmayı sürdürüyoruz. Gençlik Caddesi’nin sadece 200 metrelik kısmında aydınlatma vardı, onları yeniledik. 800 metrelik kısmında da aydınlatma yoktu, buraların aydınlatmalarını yaptık. Toplam 1000 metre aydınlatarak caddemize kaldırım da yaptık. Bu bölgede vatandaşlarımız geceleri karanlıktan dolayı güvenli bir şekilde yürüyemiyor ve tedirginlik yaşıyordu. UEDAŞ’ın yapması gereken bu işi onlar yapmadığı için gelen talepler üzerine biz yaptık. Aydınlatma bedeli de belediyemizce karşılanacak.  5000 saatlik ömrü olan bu aydınlatmalar hem daha fazla ışık veriyor, hem de yüzde 70’lik bir enerji tasarrufu sağlıyor” diye konuştu.

Çiftlikköylülerin aydınlatma konusundaki beklentisinin fazlasıyla karşılandığı alanda aydınlatma sorunu çözüme kavuştuğu gibi, mevcut bölge geceleri ışıl ışıl görüntüsüyle adeta göz kamaştırıyor ve vatandaşlarımız artık gönül rahatlığı ile buradan yürüyebiliyor.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.