DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Eylül’ün adı burada yaşayacak

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Eylül’ün adı burada yaşayacak
reklam

Çınarcık’a bağlı Koru beldesinde iğrenç bir cinayete kurban giden minik Eylül’ün adı Yalova’da parka verildi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve ailesinin katıldığı törenle Eylül Umutlu’nun adı ölümsüzleşti.

Talihsiz çocuğun ailesi geçtiğimiz hafta kendilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Vefa Salman’dan Eylül’ün adının unutulmaması için destek istedi. Bu isteği bir hafta içerisinde yerine getiren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Adnan Menderes Mahallesi’nde yeni yapılan çocuk parkına Eylül Umutlu adını verdi. Parka tabela hazırlattırarak taktıran Başkan Salman, Eylül’ün babası Nurettin Umutlu ve aile bireylerini de davet ederek parkta küçük bir tören düzenledi.

“Eylül’ü Unutmayacağız, Unutturmayacağız”

“Eylül’ün acısı yüreğimizde asla dinmeyecek” diyen Başkan Salman; “Sözün bittiği yerdeyiz. Asla ve asla yaşanmasını istemediğimiz bir olay. Eylül evladımızı küçük yaşında toprağa verdik. O artık bir melek. Bu acıyı yaşamış biri olarak Umutlu ailesini çok iyi anlıyor ve acılarını paylaşıyorum. Bu acı hiçbir zaman soğumaz. Ama ziyaret etmek için biraz zaman geçsin diyerek bilinçli olarak daha geç ziyaretlerine gittim. Yapmış olduğumuz ziyarette değerli dostum Nurettin Umutlu ve aile bireyleri olgun bir yaklaşım sergileyerek duyarlı bir talepte bulundular. Başka Eylüllerin ölmemesi için Eylül’ün adını yaşatalım dediler. Bu olayı sıcak tutmak için duyarlılık gösterdiler. Bu yaklaşımları beni mutlu etti. Gereken talimatı vererek bu parkımıza Eylül Umutlu ismini verdik. Eylül Umutlu ismi burada sonsuza dek yaşayacak. Eylül kim diye insanlar merak edip baktıklarında bu elim olayı görecekler ve başka Eylüllerin solmaması için çabalayacaklar. Ben bizlere bu imkanı verdikleri için Umutlu ailesine çok teşekkür ediyorum. Bu çok kolay bir şey değil. Acıları bu kadar tazeyken toplumun bilinçli olması için böyle bir talepte bulunmaları benim için çok anlamlıydı. Bu güzel mahallemizde bu güzel parkta Eylül Umutlu adı yaşayacak. Duyarlılıklarından ötürü Umutlu ailesi önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

“Sözün Bittiği Yerdeyiz”

Eylül Umutlu’nun babası Nurettin Umutlu da “İnsanların duyarlı olması, uyanık olması gerekiyor” diyerek şunları dile getirdi; “Belediye Başkanımıza bu imkanı bize tanıdığı için, talebimizi iki ettirmeden tez vakitte bize bu onuru yaşattığı için çok teşekkür ediyorum. Rabbim bu acıyı kimseye yaşatmasın, başka çocuklar ölmesin. Bizim ciğerimiz yandı başkalarının ciğeri yanmasın. Sözün bittiği yerdeyiz.”

Baba Umutlu’nun kısa konuşmasının ardından aile üyeleri hep birlikte Eylül’ün adının yazdığı park tabelasının üzerindeki örtüyü kaldırarak parkta Eylül’ün adını ölümsüzleştirdiler.

reklam