reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Eski muhtarın ismi parka verildi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Eski muhtarın ismi parka verildi
reklam

Yalova Belediyesi tarafından Adnan Menderes Mahallesi Nehir Sokak’ta yapılan parkın ismi Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın talimatıyla Muhtar Şevki Kocaman Parkı yapıldı.

Yalova Belediyesi tarafından organize edilen törene Belediye Başkanı Vefa Salman, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları, Muhtar Şevki Kocaman’ın oğlu Ferdi Kocaman ve Yalovalılar katıldı.

Başkan Salman’dan Ahde Vefa

Başkan Vefa Salman, açılış öncesi bir konuşma yaparak, “Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Şevki Kocaman vatandaşların taleplerini, sorunlarını, şikayetlerini dinleyerek ve bunların çözülmesini sağlamaya çalışarak hayatını geçiren kentin güzel insanlarından bir tanesiydi. O da bir Yalova aşığıydı. İşini severek yaptı. Yıllarını kentin, mahallesinin ve mahallelinin sorunlarına adadı. Daha iyisi nasıl olmalıydı? Bunu düşünerek çalıştı. Mahallesi’nde sevilen ve işini layığıyla yapan bir insan olarak benimsendi. Bu da onun yıllarca muhtar seçilmesini sağladı. Böyle insanlar unutulmamalı. Bizde bugün Nehir Sokak’ta yer alan bu parka onun ismini vererek onu ölümsüzleştiriyoruz” dedi.

“Annem Mutluluktan Ağladı”

Açılışta bulunan merhum muhtar Şevki Kocaman’ın oğlu Ferdi Kocaman; “Babamın adının muhtarlık yaptığı mahallede bir parka verileceğini ilk duyduğumda çok sevindim. Hemen bunu anneme söyledim. Annem çok duygulandı ve mutluluk gözyaşları döktü. Kendisi şuan bu açılışa katılamadı. Belediye Başkanımıza teşekkürlerini iletti” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Salman, rahmetli Muhtar Şevki Kocaman’ın oğlu ve mahalle muhtarları parkın açılışını beraber yaptı.

reklam