Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Esenköy’e baraj müjdesi

0 15

Esenköy Belediyesi beldede yaşanan su sıkıntısını Çalıdere mevkiinde oluşturulacak olan barajla çözecek. Barajda toplanan su özellikle yaz aylarında su sıkıntısının önüne geçecek.

Esenköy beldesinde özellikle yaz aylarında artan nüfusa dayalı olarak su sıkıntısı yaşanıyor. Esenköy Belediyesi ise bu sorunun çözümü için harekete geçti. Beldede bir baraj yapılarak su sıkıntısının önüne geçilebileceğine karar veren yetkililer ilgili kurumlarla da diyaloğa girerek gerekli planlamaları yaptılar. Beldede yapılacak olan baraj sayesinde yaşanan susuzluğun ortadan kalkacağı müjdesini ise Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel verdi. Barajın Çalıdere mevkiinde yapılacağını vurgulayan Temel, “Esenköy Çalıdere mevkiinde Katırlı Sırtı altında ki havzada baraj proje ihalesi yapılmıştır.

Yağmur mevsiminde yüzeysel akan suları biriktirip, su ihtiyacı olduğu zamanlarda kullanmak ve beldemizin su ihtiyacını karşılamak için yapılacak olan baraj Esenköy’ümüze hayırlı uğurlu olsun. Allah tamamlamayı nasip etsin” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.