reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Esenköy ilçe olmak istiyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Esenköy ilçe olmak istiyor
reklam

Yalova’nın tatil beldelerinden olan Çınarcık’a bağlı Esenköy, ilçe olmak için başvuruda bulundu. Konu, Pazartesi günü İl Genel Meclisi’nde görüşülecek

Yazlıkçıların yoğun ilgi gösterdiği ve yaz aylarında yerleşik nüfusun 20 katı dolayında yazlıkçılara hizmet götürmeye çalışan Esenköy Belediyesi ilçe olma talebini, Yalova Valiliği ile İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne iletti.

 width=Esenköy Belediye Başkanı Özer Kaptan, yıllardır Çınarcık ilçesine bağlı olarak belde düzeyinde kaldıklarını belirterek “ Beldemizin artık ilçe olma zamanı gelmiştir. Bu ilçemizde yaşayan her bireyin ortak isteğidir. Yazlıkçılardan talebimiz ise yılın büyük bir bölümünü burada geçirmesine rağmen nüfusunu buraya taşımamasıdır. Öncelikli olarak yazlıkçılarımız nüfusunu buraya aldırmalıdır” dedi

Öte yandan Esenköy’ün ilçe olma talebi Yalova Valiliği İdare Kurulu Müdürlüğü’ünce görüşülerek karara bağlandı.  Yalova Valiliği İdare Kurulu konuyu Yalova İl Özel İdaresi’ne havale etti.

3 Temmuz Pazartesi günü saat 15.30’da Yalova İl Genel Meclisinin yapacağı toplantıda Esenköy’ün ilçe olması ele alınacak.

 

reklam