Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Ertan Şener, CHP’den istifa etti

0 47

CHP İl Genel Meclis Üyesi Ertan Şener, partisinden istifa ettiğini ve Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi saflarında yer alacağını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Memleket Hareketi nedeniyle yaşanan istifalara bir yenisi daha eklendi. Yalova İl Genel Meclis Üyesi Ertan Şener, CHP’den ayrıldığını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Şener, “Memleket için, ilimizin ve ülkemizin geleceği için uzun yıllardır hemen hemen her kademesinde görev yaptığım, üstlendiğim her görevi yerine getirmek için ter döktüğüm, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığım, kuruluş ilkelerini hayat biçimim haline getirdiğim, üyesi olmaktan her zaman onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden 12 Nisan 2021 tarihi itibarıyla istifa ettiğimi değerli kamuoyuna duyururum” dedi.

“Çok sevseniz de…”

Şener, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bazen çok sevseniz de, çok inansanız da, ayrılıklar kaçınılmazdır. Hiçbir şey yapmayıp kötü gidişatı için acıyarak izlemektense, taşın altına elini sokman gerekir. Tıpkı Atatürk’ün vatanı işgalden kurtarmak için çıktığı yolda çok sevdiği Asker Üniformasını çıkartması gibi üzerinizdeki tüm birikimleri ve sıfatları bir kenara bırakıp, sil baştan başlamak gerekir. İşte ayrılığa bu gözle bakıyorum. İçim burkuluyor ama üzgün değilim. Tam aksine heyecan, umut, azim ve enerji doluyum”

İnce saflarında

Muharrem İnce ve Memleket Hareketi saflarında yer alacağını ifade eden Şener, “Yıllardır birlikte siyaset yaptığım Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce ve Memleket Hareketi’nin ilimizi ve ülkemizi Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği hedeflere başarıyla taşıyacağına yürekten inanıyorum. Bu vesile ile ülkemizi çağdaş ve aydınlık yarınlara taşımak isteyen, Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine yürekten bağlı, Atatürk ilke ve devrimlerine sadık, demokrasiye, çağdaşlaşmaya, laikliğe, hukuka, insan haklarına ve doğaya saygılı, yüreğinde vatan millet sevgisi olan herkesi Memleket Hareketi’ne katılıp birlikte omuz omuza, can cana çalışmaya davet ediyorum” diye konuştu.

2 dönem il başkanlığı yapmıştı

CHP’de uzun yıllardır üst kademe görevlerde bulunan Şener, 2009 yerel seçimlerinde Yalova Belediye Başkan Adayı olmuştu. 2 dönem il başkanlığı, Merkez İlçe Başkanlığı da yapan Şener, son genel seçimlerde ikinci sıradan milletvekili adayı olmuş ancak seçilememişti.

Son 2 dönemdir Yalova İl Genel Meclis üyeliği yapan Ertan Şener’in istifasıyla CHP’nin meclisteki sandalye sayısı 3’e düştü.

CHP’de daha önce Özcan Özel, Hüseyin İnce, Alican Karataş, Turgut Can Adıgüzel gibi isimler istifa etmişti.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.