Vali Muammer Erol beraberindeki İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ile “Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi” kapsamında 19 Temmuz İlkokulu, yardımcı kaynakların dağıtımı ile ilgili olarak Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi ve Yalova merkeze bağlı ortaokulları ziyaret etti.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi”, tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak yürütülüyor. Proje kapsamında sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi almak üzere Yalova Valisi Muammer Erol ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, 19 Temmuz İlkokulu’nu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Erol ve Yeniyol’a, okulda sürdürülen çalışmalar hakkında kurum yönetimi tarafından bilgilendirmede bulunuldu.
Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamına alınan ilkokulların tamamındaki öğrencilerin temel becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanan destek eğitim programlarının yanı sıra ilkyardım farkındalık eğitimleri, psikososyal gelişim destek eğitimleri ile kültür, sanat ve spor etkinlikleri de plânlanan çalışmalar arasında. Ayrıca yönetici ve öğretmenlere proje farkındalığını artırmak ve bilgilendirmek amacıyla hazırlanan eğitimler de proje kapsamında yer alıyor.
Her ay ilkokul ikinci sınıftan lise son sınıfa kadar tüm eğitim kademelerinde öğrencilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kapsamlı bir şekilde geliştirilen yardımcı kaynaklar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu hafta paylaşıldı. Bu kapsamda Yalova Valisi Muammer Erol ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Orgeneral Selahattin Risalet Demircioğlu Ortaokulu, Samanlı Rebia Şenavcen Ortaokulu, Sevim Göğez Ortaokulu, Şehit Ahmet Uzun Ortaokulu, Zübeyde Hanım Ortaokulu ve Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi’ni ziyaret ederek kitap dağıtımında öğrencilerle bir araya geldi.