Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Engelli ve Eski Hükümlü proje başvuruları başladı

0 55

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede yaptığı açıklamada; “Kurumumuz engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere her yıl belli aralıklarda ilan çıkarak desteklemektedir.

Bu kapsamda 2022 yılı 1. Dönem proje dönemi başvuruları alınmaya başlamıştır. İŞKUR internet sitesinde yer alan başvuru rehberlerine göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.” Dedi. Proje detayları hakkında bilgi veren Dede;

Desteklenecek projeler;
1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik hibe desteği projeleri: Kendi işini kurmak isteyen engelliler proje başvurularını, 3 Aralık 2021 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. İl Müdürlüğü veya Hizmet Merkezlerine elden veya posta yolu ile yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir.

Diğer Projeler;
2- Eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına yönelik projeler,
3-Engellilerin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,
4-Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,
5-Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler,
6-Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler,

Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları projelerini hazırlayıp 3 Aralık 2021 tarihi mesai saati sona erene kadar  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla teslim edebilirler. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen eski hükümlülerin projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığının ilgili birimleri aracılığı ile İl Müdürlüğümüze iletmesi gereklidir.” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.