Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

En minik TEMA’cılar görevde

0 25

TEMA Vakfı’nın başlattığı Minik Tema Eğitim Programı, Yalova’daki okullarda da uygulanıyor. Yalova’da toplamda 32 okulda uygulanan eğitim programına son olarak Özel Güçlü Koleji Anasınıfı öğrencileri de katıldı

Okul öncesi eğitim çağındaki çocukların doğada daha çok zaman geçirmeleri, gözlem yapmaları, merak duygusuyla doğayı keşfetmelerini sağlamak ve ekolojik okuryazarlık becerilerini güçlendirmek amacı ile hayata geçirilen Minik TEMA Eğitim Programı devam ediyor. 2010 yılından bu yana İş Bankası’nın desteğiyle sürdürülen eğitim programının içeriği tamamen yenilendi.

Türkiye çapında uygulanan ve 60 etkinlik önerisi sunan eğitim programının Yalova ayağında gelinen son noktaları TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir anlattı. Demir, 2020-2021 eğitim öğretim döneminde Yalova’da 32 okulda toplam 805 öğrenciyle Minik Tema Eğitim Programı’nın uygulandığını ifade ederek “Faaliyetlerimizi toprak, su varlıkları, biyolojik çeşitlilik, ekosistem, hava, doğada gözlem, sürdürülebilir yaşam gibi konularda olabildiğince geniş bir kurguda hazırlanmış olan eğitim materyalleri ve her konu başlığı altında etkinlik yönergeleri sayesinde öğretmenler, kendi yıllık eğitim programlarına uyumlu olacak şekilde hazırlanan etkinlikleri sınıflarında ya da açık havada kolaylıkla uygulayabilmektedir. Ayrıca öğretmenlerin tüm eğitim içeriklerine rahatça ulaşabilmeleri için Minik TEMA Eğitim Programı’nı da kapsayan bir portal hayata geçirilmiştir” dedi.

Eğitime katılan öğrencilere Bir Orman çocuk kitabı ve etiket sayfası hediye edildi. Son olarak eğitim programına dahil olan Özel Güçlü Koleji TEDAD Yalova Anasınıfı öğrencileri de öğretmenleri Aslıhan Kaya ile birlikte hediye kitaplarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.