HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Elinin hamuruyla siyasete girdi

İyi Parti Yalova Milletvekili Aday Adayı Esra Patıl Dinçer, kadının elinin hamuruyla siyasete girmesi gerektiğini söyledi.

Merkez İlçe Başkanı iken istifa ederken milletvekili aday adayı olan Esra Patıl Dinçer, açıklamalarda bulundu. 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin milletimiz için hayati bir öneme sahip olduğunu kaydeden Dinçer, “Ülke yönetimini 16 senedir tekelinde bulunduran iktidar, değerlerimizi yok etmek toplumu ayrıştırmak, kutuplaştırmak için elinden geleni yapmıştır. İYİ Parti Türk milletini ayrıştırma politikasının önüne geçerek, birleştirici güç olmak için yola çıkmış bir cesurlar hareketidir. Görüldüğü gibi 16 senedir sosyal ve ekonomik alanda görülen çözülme hat safhaya ulaşmış durumda” dedi.

“Kadının toplumsal alanda erkek yurttaşlarla daha eşit bir konuma gelmesine katkı sağlamak ve toplumumuzun kanayan yaraları olan kadın cinayetlerini önlemek, kız çocuklarının çocuk yaşta evlenmesini önlemek, bir Cumhuriyet kadını olarak benim hem Cumhuriyet’e hem de Atamıza borcumdur. Bu borcu ödemek adına milletin vekilliğine talibim” diyen Dinçer, sözlerine şöyle devam etti:

“Mutlu bir yuvada, hayalleri gerçekleştirecek bir gelirle yaşayalım diye, gençlerimiz umut dolu bir geleceğe sahip olsun ve yeteneklerine uygun bir eğitimle ülkemize güç katsın diye, milletimiz sabahları güne huzur ve güvenle başlasın, sokaklarımız kadın ve çocuk gülüşleriyle dolsun diye milletvekilliğine talibim. Biz parti olarak bu seçimde genç-yaşlı, kadın-erkek demeden “millet” ile “ittifak” yaptık. Bütün ayrışmaları kenara bıraktık, ortak paydamız vatan dedik, hepimiz kişi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerinde birleştik”

Milletin artık “tamam” dediğini ve Türkiye’nin yüzünü güneşe döndüğünü belirten Esra Patıl Dinçer, “25 Haziran sabahı mavi gökyüzüne güneş doğacak” diye konuştu.

Merhum Kazım Patıl’ın kızı

Bulgaristan göçmeni anne babanın kızı olarak dünyaya Yalova’da gelen Esra Patıl Dinçer 1981 doğumlu. İlk,orta ve lise eğitimini de Yalova’da tamamladı. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İ.İ.B.F de İktisat eğitimini başlayan Dinçer 2003 yılında mezun oldu.2016 yılında hayatını Sipahi Dinçer ile birleştirdi.

Yalova’da siyaset ve ticaret hayatının tanınan ve sevilen ismi rahmetli Kazım PATIL’ın kızı olan Esra Patıl Dinçer bir süre Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’nda çalışma hayatını devam ettirirken ticaret yapma isteği sebebi ile aile şirketi olan ESİN SU doğal kaynak suyu firmasının Ankara distribitörlüğünü yaptı.

Babası Kazım Patıl’ın ani vefatı sonrasında şirketin başına geçen 2011 yılından beri yönetim kurulu başkanlığı yaptığı PATIL Doğal Kaynak suyu şirketini ileri derecede üretim teknolojileri ve etkin satış pazarlama teknikleriyle Yalova ve bölgede Ulusal su firmalarıyla yarışır hale getirerek markalaşma yolunda hızlı ilerlemesini sağladı.

Yıllardır Yalova’da yürüttükleri meşrubat firmasının ürün yelpazesini artırarak toptancılık sektöründe de yerini sağlamlaştıran Esra Patıl Dinçer,ticari faaliyetlerine  kozmetik sektörünün öncü isimlerinden olan FLORMAR’ı da açarak devam etti. Ardından 2018 yılının başlarında 27 farklı tasarımcının ürünlerini tek çatı altında toplayarak Yalova’da farklı bir sektörün öncülüğünü yaparak Mİ DESİGN ‘i kurdu.

Bir çok stklarda görev alan Dinçer, YTSO da 2012-2015 tarihlerinde Kadınlar Kurulunda Kurul üyesi olarak görev yaptı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.