reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Ekmek üreticilerine hijyen eğitimi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında imzalanan protokol gereği İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Yalova genelinde ekmek üretimi sektöründe çalışanlara yönelik hijyen eğitimi verildi.

Yalova Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitime Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Koordinatörü Necdet Çokhamur, Gıda ve Yem Şube Müdürü Ergün Demirhan, Kent Konseyi ve Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu, Esnaf Sanatkarlar Odaları Birlik Başkan Vekili Şenol Ulutürk ve sektör çalışanları katıldı.

Burada konuşan Çokhamur, sektörün sorunlarını bildiklerini ve çözüm yolları için gayret sarf ettiklerini belirtti. Çokhamur, organizasyonun tertibi ve yakın işbirliğinden dolayı Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teşekkür etti.

Gıda ve Yem Şube Müdürü Demirhan ise, Yalova’nın gıda hijyeni ve gıda denetimi konusunda Türkiye’de iyi bir yerde olduğunu, daha iyi yerlere gelmesi için aralıksız çalıştıklarını kaydetti.

 width=Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda yapılan eğitimde sektör temsilcilerine genel hijyen kuralları, ekmek ve ekmek çeşitleri üretimi, sektör sorunları ve ilgili mevzuat konusunda katılımcılara Gıda Şube Müdürü Ergün Demirhan, Ziraat Mühendisi Gürkan Sıcakyüz ve Gıda Mühendisi Cenk Çalık tarafından sunum yapılarak bilgi verildi.

Uzmanlar tarafından verilen eğitimler sonunda sektör çalışanları, sorun ve temennilerini iletti.

Eğitime katılan 265 sektör çalışanına yönelik eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olanlar ‘”Hijyen Belgesi” almaya hak kazandı.

reklam