HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Ek bina yeni yıla hazır

Yalova Belediyesi tarafından daha önce Yalova Üniversitesi’ne tahsis edilen ve bir süre Hukuk Fakültesi olarak kullanılan bina Yalova Belediyesi Ek Binası olarak hizmet vermek üzere hazırlanıyor. Tadilat yapılan binada incelemelerde bulunan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, ek binada kadınlara yönelik faaliyetlerin sürdürüleceğini belirtti.

Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin merkez yerleşkeye taşınmasıyla birlikte Süleymanbey Mahallesi’nde Yalova Belediyesi’ne ait bina yeniden belediyeye devredildi. Binada düzenlemeler yapan Yalova Belediyesi binayı önümüzdeki günlerde Ek Hizmet Binası olarak hizmete açacak. Binada yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Salman, binada yapılan çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti.


“Kadın El Sanatları, Spor ve Eğitim Merkezi Olarak Hizmet Verecek”

Merkezde faaliyet gösteren Umut Merkezlerinin bir kısmının kiralık binalarda hizmet verdiğini belirten Başkan Salman; “Ek hizmet binamızı hizmete açarak Umut Merkezlerimizin bir bölümünü burada toplayacağız. Prefabrik ve kiralık iş yerlerinde şartları pekte uygun olmayan Süleymanbey, Rüstempaşa, Fevzi Çakmak ve Kazımkarabekir Mahallelerimizin Umut Merkezleri yeni binada hizmet verecek. Kadınlarımıza yönelik kurslarımız, spor aktiviteleri, kreş hizmeti gibi daha birçok faaliyetin hepsi buradan yürütülecek. Bina içerisinde kadınlarımızın el emeklerini sergileyecekleri teşhir salonu da yapacağız. Amacımız ilerleyen zamanda kadınlarımızın yaptıkları ürünlerini buradan satış yapabilmelerini sağlamak. Bunun için gerekli çalışmayı da yapıyoruz. Yeni yıl ile birlikte bina tam anlamıyla faaliyete geçmiş olacak” diye konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.