Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

E- belediye ile ödemeler çok kolay

0 471

Yalova Belediyesi’nin web sayfası (www.yalova.bel.tr) üzerinden belediyeye ait tüm ödemeler sadece 2 dakika içerisinde yapılabiliyor. E-belediye uygulaması ile vatandaşlar su, emlak vergisi gibi ödemelerini daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Yalova Belediyesi, akıllı şehir olma hedefiyle, modern teknolojiye ve gelişen altyapıyla vatandaşlara daha kolay hizmet sunmak adına önemli çalışmalara imza attı. E-belediye uygulaması ile vatandaşlar belediyeye gelmeden işlemlerini bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden kolaylıkla gerçekleştirecekler.

Ödeme İşlemlerini Nasıl Gerçekleştirebiliriz?

“Yalova Belediyesi ile ilgili online ödemelerinizi 2 dakika içerisinde belediyenin web sayfası üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz” diyerek ödeme işlemleri hakkında bilgiler paylaşan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Öncü Yürekkorkutan; “Gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurmak için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız belediyeye gelmeden işlemlerini akıllı telefon ve bilgisayarlarıyla kolaylıkla yapabilirler. Bu işlemleri şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz;

Araç çubuğuna www.yalova.bel.tr adresini yazarak Yalova Belediyesi Web Sayfasına giriş yapıyoruz. Belediye sayfasından e-belediye seçeneğine tıklıyoruz. Bu sekmede borç ödeme menüsünü seçiyoruz. Açılan sayfaya TC kimlik ya da sicil numaranızı ve doğum tarihinizi yazarak giriş butonuna tıklıyoruz. Ödeme yapacağınız yıl, dönem ve borç türünü seçerek listele butonuna tıklıyoruz. Ödeme yapmak istediğiniz borç kalemlerini yanlarında bulunan kutucukları seçerek devam butonuna basıyoruz. Güvenli ödeme yapmak için 3D Secure kutucuğunu seçerek devam butonuna tıklıyoruz. Bu sayfa otomatik olarak bizi ödeme seçeneğine yönlendirecektir. Açılan yeni sayfaya kredi ya da bankomat kartı bilgilerimizi girip gönder butonuna tıklayacaksınız. Bankanız tarafından cep telefonunuza yollanan 3D Secure şifrenizi girerek gönder butonuna tıklıyorsunuz. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra makbuz butonuna tıklayın. İşleminize ait makbuzu almak istediğiniz formatta seçerek butona tıklayarak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz” dedi.

Yalova Belediyesi web sayfası üzerinden ve sosyal medya hesaplarından ödeme içeriği ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.