Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Dünya Çevre Gününde temizlik

0 13

Çınarcık Belediye personeli 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde bir araya gelerek, daha temiz bir Çınarcık için seferber oldular.

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve eşi Elif Soyer, Çınarcık Belediye Başkan Yardımcısı Murat Savaş , Belediye Meclis Üyeleri belediye personelleri ve çocuklarıyla birlikte 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde sahil ve mesire alanı temizliğinde yer aldılar.

Belediye Başkanı Numan Soyer’in talebi doğrultusunda 3 grup halinde belediye personeli sahilde ve Hasan Baba Mesire Alanında bulunan çöpleri topladılar. 50’şer kişilik 3 ayrı grup halinde aynı anda başlanan etkinlik vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Yeşili ve mavisiyle daha temiz bir Çınarcık için başlatılan etkinlik kapsamında belediye personeli Covid-19 önlemleri kapsamında maske ve mesafeye dikkat ederek ellerinde çöp torbalarıyla sahil boyunca ilerleyerek, çöp atıklarını topladılar.

Yapılan temizlik çalışmasında; denizinde deniz salyasının (Musilaj) olmaması dikkatlerden kaçmadı. Büyük bir alanda yapılan temizlik çalışmasının ardından Temizlik Hizmetleri personeli tarafından plastik şişeler, cam şişeler, teneke kutuları, kağıtlar, denize ve doğaya ait olmayan atıklar geri dönüşüm için ayrıştırıldı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.