DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

DEVA deprem bölgesinde

Yayınlanma Tarihi : Google News
DEVA deprem bölgesinde
reklam

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Yalova İl Başkanı Mehmet Demirhan ve Altınova İlçe Başkanı  Adem Kahriman merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin ardında bölgeye giderek burada depremzedelerin yaralarını sarmaya çalıştı. 

Yalova’daki partililerin ve vatandaşların yardımıyla hazırladığımız erzak paketlerini depremzedelere ulaştırmak üzere yola çıkan il ve ilçe yönetimi Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay’a doğru hareket etti. Yöneticilerle beraber enkaz çalışmalarına destek için bir adet vinçte deprem bölgesine gitti. Deprem bölgesine giden İl Başkanı Mehmet Demirhan, “Gün, birlik günü. Yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

Nurdağı’nda sürdürülen enkaz arama çalışmaları hakkında konuşan DEVA Partisi kurucularından Avukat Tunahan Elmas, “Burada mühim bir mesele var. Şu an depremin birinci haftasına girmiş bulunmaktayız ama hala içeride insanların olduğu ümidini koruyoruz. Dün gece burada sesler geliyordu. Enkazdaki vatandaşların bize söylemiş olduğu en büyük sıkıntılardan biri çalışmalar devam ederken burada ses yok diyip makinelerle kaba inşaatın içine giriyorlar ve bu durum birçok sağlık personelinin de tepkisini çekmiş durumda. Bizim tek ricamız burada hala müdahale edilmeyen, henüz çalışma başlatılmayan binalar var. Ricamız sesimizin duyulması ve enkazlara arama kurtarma ince işçiliğinin devam etmesi. Çünkü ne kadar geçerse geçsin hala içeride insanların yaşam alanlarının olduğunu ve insanların yaşadığını ümit ediyoruz. Bazı personellerin burada hızlı bir şekilde enkazı toplamaya çalışması çok ciddi sorun oluşturuyor. Telefon üzerine buraya geldik. Nurdağı’nda ciddi bir problem var. Genel itibarıyla gelen telefonlar da bize sorunların olduğunu ve enkazda arama kurtarma devam eden faaliyetlere bazı belediyelerin direkt olarak enkaz kaldırma işlemlerine girdikleri söylediler” dedi.

DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Demirhan ise sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı:

“Çok önemli bir sorunu buradan, deprem bölgesinden iletmek istiyorum. Gaziantep Nurdağı’nda bir apartmanın enkazını karartmak ve kaldırmak istediler. Genel merkezimize Mehmet Emin Ekmen başkanımıza haber verdik. Yaptığı müdahale ve görüşmeler sonrasında Enkaz alanına gönderdiği Tunahan Elmas başkanımızın görüşmeleri sonucu arama kurtarma devam etti. 13 yaşında bir kız çocuğu ve 55 yaşında bir kadın kurtarıldı. Lütfen vazgeçmeyelim, hala umut var.  Kurtarılabilecek çok can var.”

reklam