Ajans Yalova
Çevre Manşet

Cumartesi’ye kadar çok sıcak!

Yalova’da bugün 32 derece ile sıcaklık rekoru kırıldı.  Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü kapsamında olan YALOVA, İzmir, Aydın, Balıkesir, Çanakkale ve Manisa’da da cumartesi gününe kadar mevsim normallerinin üzerinde hava sıcaklıklarının tahmin edildiğini belirtti.

- Reklam -

Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Dr. Mehmet Latif Gültekin, sıcak hava dalgasının Ege Bölgesinde etkili olmasının ardından iç kesimlere ve doğuya doğru hareketini sürdüreceğini, çarşamba gününe gelindiğinde iç kesimlerdeki sıcaklıkların maksimum derecelere çıkmasının beklendiğini ifade etti.

Ramazan ayının ilk 3 haftasında hava sıcaklıklarının yer yer mevsim normallerinin altında seyrettiğini hatırlatan Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Dr. Mehmet Latif Gültekin, “Ramazan ayının son haftasına girdiğimiz bu günlerde Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisi ile sıcaklıkların, mevsim normallerinin 8-10 derece üzerine çıkması bekleniyor. Dün başlayan sıcak hava dalgasının bugün etkisini iyiden iyiye hissettirmesi bekleniyor. Sıcak hava dalgası cuma gününe kadar bölgede etkili olacak. İzmir’de 26 derece olan Mayıs ayı ortalamalarının bugün 35 dereceye çıkması bekleniyor. İç kesimlerde ise sıcaklığın 39 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor. İlerleyen günlerde bu sıcaklıkların 33-34 derecelerde seyretmesinin ardından cumartesi kuzeyden yağış geçişleri ile birlikte sıcaklıkların azalarak mevsim normallerine düşmesi bekleniyor” dedi.

Related posts

Evi kumarhaneye çevirmişler

Site Yöneticisi

Çayına tüküren garsondan şikayetçi oldu

Site Yöneticisi

‘Onu çok iyi anlıyorum’

Site Yöneticisi

Leave a Comment