Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çocuklara Farkındalık eğitimleri verildi!

0 20

Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğünce ilkokullara biyolojik çeşitlilik ,biyokaçakçılık ve sokak hayvanlarını korumaya yönelik eğitim verildi.

Ülkemizin doğal yaşam çeşitliliğinin ve sokak hayvanlarının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğini sağlamak adına ilkokul öğrencilerinde farkındalığı artıracak ve toplumsal bilinci yükseltecek eğitimler düzenleniyor.
Yalova Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğünce;  Piyalepaşa ilkokulu, Kılıç İlkokulu , Taşköprü İlkokullarında 3 ve 4. sınıflara Biyolojik çeşitlilik, Tabiatı Koruma, Biyokaçakçılık ve Sahipsiz Sokak Hayvanları konularında eğitim verildi.
Yapılan etkinlikte İl Şube Müdürlüğünce yaptırılan yap bozlar öğrencilere dağıtılarak, Kurumca düzenlenen eğitimler, öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Eğitimde, biyolojik çeşitliliğe, biyolojik çeşitliliğin günümüzdeki önemine, biyolojik kaçakçılığın nasıl engellenebileceğine, sahipsiz sokak hayvanları konusunda farkındalığı arttırılarak sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmamaları için neler yapılabileceği ve öğrencilerimizin sokak hayvanlarına yaklaşımları konularına dikkat çekildi.
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.