HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Çınarcık’ın başarısı tescillendi

ÇINARCIK BELEDİYESİ’NE SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖDÜLÜ

Çınarcık Belediyesi, Türkiye’nin en prestijli belediyecilik ödüllerinden Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde “sosyal belediyecilik” kategorisinde birincilik ödülü kazandı.

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından bu yıl 7.si gerçekleştirilen ‘Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’ İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Türkiye’nin en prestijli ve ciddi belediyecilik ödüllerinden kabul edilen yarışmanın ödül töreni Beşiktaş’taki Conrad Bosphorus Hotel’de düzenlendi.

  1. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri kapsamında Marmara Bölgesi’ndeki belediyeler tarafından 2015 veya 2016 yılı içinde başlatılmış, uygulamaya konulmuş veya tamamlanmış olan 262 proje yer aldı.

Sunuculuğunu haber spikeri Sevinç Satıroğlu’nun üstlendiği ödül töreninde, belediye başkanlarına ve ekiplerine ödülleri, Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tarafından takdim edildi.
Önemli jüri

Birliğe üye belediyelerin uyguladığı başarılı projelerin ve örnek uygulamaların ödüllendirildiği yarışmanın jüri üyeliklerinde Boğaziçi Üniversitesi’nden Doç.Dr. Aslı Helvacıoğlu , İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu , İstanbul Ticaret Üniversitesi Doç. Dr. İbrahim Demir, Marmara Üniversitesi’nden Yrd. Doç Dr. Erbay Arıkboğa ve Doç Dr. Aynur Can, Sakarya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Musa Eken, Yalova Üniversitesi’nden Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Doç.Dr. Ebru Dönmez ve Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. M. Cemil Arslan gibi isimler yer aldı. Jüri üyeleri afet yönetimi, kurumsal gelişim, kültür ve sanat, sosyal belediyecilik, sürdürebilir çevre yönetimi, şehir teknolojileri, şehircilik altyapısı, yerel kalkınma ve işbirliği ve ulaşım olmak üzere 9 farklı kategoride dereceye giren projeleri belirledi.

İBB Başkanı Uysal Verdi

Çınarcık Belediyesi büyük ödül töreninde sosyal belediyecilik kategorisinde Veterinerlik ve Barınak Hizmetleri Birimi’nin ‘Her Canlı Gibi Sokak Hayvanlarının da Yaşama Hakkı Var’ isimli projesiyle ödül kazandı. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, kazanılan ödülü Veteriner Hekim Nesrin Fakirullahoğlu ile birlikte Marmara Belediye Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın elinden aldı.

Üst üste ikinci kez kazandı

Ödül törenine Çınarcık Belediyesi’ni temsilen belediye meclis üyeleri Ali Kırıcı, Ömür Ertürk, Coşkun Parlak, Tahsin Yener, Hakkı Çelik ile belediye personeli katıldı. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Altın Karınca kazandıklarını hatırlatarak “Belediyecilik alanında Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden birini iki sene üstüste kazanmamız bizim için oldukça önemli. Özellikle de en önemli hedeflerimizden biri olan sosyal belediyecilik alanında yaptığımız çalışmaların takdir edilmesi ve ödüle layık görülmesi bizi mutlu etti. Halkımızın güven ve takdiri yanında bu tarz önemli ödüller halkımıza hizmet yolunda bizleri daha da kamçılıyor. Bu başarıda emeği geçen tüm meclis üyelerimize, belediye personelimize ve desteklerini esirgemeyen ilçe halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.