DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Çiftlikköy’de yol çalışmaları başladı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çiftlikköy’de yol çalışmaları başladı
reklam

 width=Yaklaşık bir yılı aşkın zamandır süren su altyapısı yenileme çalışmaları nedeniyle adeta savaş alanına dönen Çiftlikköy’de yol çalışmaları nihayet başladı.

Çiftlikköy’de geçtiğimiz Mayıs ayında başlayan su altyapısı çalışmaları ilçeyi yaşanmaz bir hale getirmişti. Oldukça uzayan ve yolları kullanılmaz hale getiren çalışmalar devam ederken vatandaşlar yoğun bir şekilde belediye yönetimine ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a tepki göstermişti.

Tepkilerin dozunun gitgide artması üzerine Çiftlikköy Belediyesi, Ramazan ayında yol yapım çalışmalarına başladı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Hedefimiz, Kasım ayına kadar tüm Çiftlikköy’ün Yüzde 80’inde yolların yenilenmesini tamamlamak. Böylece uzun yıllar boyu ilçe halkımızın altyapı ve yollarla ilgili bir daha sorun yaşamayacak” diye konuştu.

‘Çalışmalar dört bir yandan’

Çiftlikköy Belediyesi ekiplerinin ilçenin dört bir tarafından çalışmaları sürdürdüğünü hatırlatan Başkan Silpagar, “Biz daha ilk dönemimizde birçok belediyenin kaçındığı altyapı sorununa el attık. Çünkü biz günü kurtarma peşinde değiliz. Vatandaşlarımıza yıllarcı asbestli zehirli borulardan su içirmişler. Bu yetmezmiş gibi kayıp kaçak oranları ilçede yüzde 55’e gelmiş ve bu durum belediyeyi ciddi zarara uğratmış. Biz ise kenti sarıp sarmayalayan 132 kilometre uzunluğunda yüksek kaliteli HDPE su borular ile vatandaşımızın evine sağlıklı ve kaliteli suyun ulaşmasını sağladık. Böylece üst katlara çıkmayan su sorunu da ortadan kalkmış oldu. Bu bağlamda sıkıntılı bölgelerde yağmur suyu kanalları yaptık, 1.200 km’lik bölümde elektrik hatlarımızı yer altına aldık. Daha önceki belediye yönetimi tarafından parke taşları üstüne asfalt dökülmüş, alt yapısı hazırlattırılmadan parke döşenmiş. Böylece döşenen taşlar nedeniyle oluşan kot farklarından yağan ilk yağmurda yollarda su öbekleri oluşuyordu. Vatandaşlarımızın karşıdan karşıya geçişi neredeyse mümkün değildi. Cadde ve sokakları tamamen söküp, yeniden kotlara uygun bir şekilde dizayn ettik. Bu süreçte işler planladığımızdan biraz ağır işlese de kazılan yolların asfaltlanmasını gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

‘Sahilden altyapıya’..

 width=İlçe tarihinin hizmet anlamında en hareketli döneminin yaşandığını dile getiren Başkan Silpagar, “Belediyecilik anlamında 3 yıl gibi kısa bir sürede, ilçenin sahilinden, düğün salonuna, engelsiz kafesinden, aydınlatmalarına, çocuk parklarından, çöp konteynırların yeraltına alınmasından, kat artışından, alt yapısından, köprülü kavşağından yollarının asfaltlanmasına kadar bunun gibi nice hizmetleri gerçekleştirdik. AK belediyeciliğin hizmeti her zaman baki kalacaktır. Bu süreçte tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Belediyecilik hizmet aşkı ve ekip işi olduğundan çalışmalarımızı ilçemizde yaşamlarını sürdüren vatandaşlarımızın rahat huzurlu ve refah bir ortamda geçirmeleri için ekibimle birlikte durmadan, yorulmadan gecemizi gündüzümüze katarak hizmetlerimize devam ediyoruz” diye konuştu.

reklam