reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Çiftlikköy’de tarihi arsa satışı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Körfez Köprüsü’nün ardından arsa fiyatlarında büyük artışın yaşandığı Çiftlikköy’de rekor kıran bir arsa satışı yaşandı. Emlak Konut, Çiftlikköy’deki 4 parsel arsasını OYAK’a KDV hariç 250 milyon TL’ye sattığını açıkladı. Oyak, arsaya 2bin konut ve sanayi teknoloji üssü yapacak.

Çiftlikköy tarihinin en yüksek satış rekoru bir kez daha kırıldı. Daha önce Nurova Çiftliği’nin bir kısmı yaklaşık 80 Milyon Dolara, aralarında iş dünyasının tanınmış isimleri Vahap Küçük ve Mehmet Ziylan’ın da bulunduğu 5’li konsorsiyuma satıldı. 2015 yılında gerçekleşen satışın ardından bugün de Emlak Konut Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı, Çiftlikköy’deki 1 milyon 455 bin metrekare arsasını KDV hariç 250 Milyon TL’ye Oyak’a sattığını açıkladı.

Emlak GYO tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimin ardından Kılıç bölgesinde yer alan ve 4 parselden oluşan arsanın akıbeti belli oldu. OYAK, yaptığı satın almalarla tarihinin en büyük konut projesini hayata geçireceğini açıkladı.

Kurum açıklamasına göre, OYAK, Emlak Konut GYO’dan satın alınan gayrimenkuller üzerindeki kentsel tasarım ve mimari projeye 2018 yılının ilk yarısında başlayacak. OYAK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taş, “OYAK’ın kuruluş kanununda da öncelikli olarak yer alan, üyelerimizin ihtiyacı olan konutları üretmek amacıyla bu projelere ağırlık verdik. Önümüzdeki dönemde de bu tür arsa ve konut yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Ankara, İzmir ve Yalova’da yaklaşık 550 futbol sahasına eşdeğer 3 milyon 742 bin metrekarelik gayrimenkul yatırımı yapan OYAK, toplamda yaklaşık 15 bin konutluk projeye ek olarak; içinde Ar-Ge, sanayi ve lojistik merkezleri ve ileri teknoloji üssü bulunan sanayi kompleksi için hazırlıklara başladı.

 width=Yalova’ya sanayi ve teknoloji kompleksi kurulacak

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem ise kurumun Yalova Çiftlikköy’de yaklaşık 1 milyon 500 bin metrekare arazi üzerinde büyük bir gayrımenkul yatırımı yapacağını söyledi. Proje kapsamında, OYAK şirketlerinin faaliyetlerini daha etkin yürütebilmesine hizmet edecek olan Ar-Ge, sanayi ve lojistik merkezleri, ileri teknoloji üssü, eğitim tesisleri ve yaklaşık 2 bin konutluk bir yaşam alanı yer alacak. İmar planları ve ihtiyaç programlarının tamamlanmasının ardından projeye 2019 yılında başlanması hedefleniyor.

Yalova’da yapılması planlanan sanayi üssü ile ilgili de bir değerlendirmede bulunan Erdem, “OYAK olarak lokomotif sektörlerde faaliyet gösteren grup şirketlerimiz ile ülkemiz ekonomisine hizmet ederken; şirketlerimizin sürekli gelişimine yönelik çalışmalara da büyük önem veriyoruz. Yönetim olarak grup ihtiyaçlarına yönelik değerlendirmemizde; inovasyon, teknoloji, Ar-Ge, lojistik ve mesleki eğitim alanlarında fayda sağlayacak bir merkez ihtiyacını tespit ettik. Yalova gibi stratejik bir bölgede konumlanacak merkezimiz ilerleyen yıllarda başka yatırımlara da kaynak ve örnek teşkil edecektir” dedi.

reklam