DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Çiftlikköy’de karne heyecanı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çiftlikköy’de karne heyecanı
reklam

 width=Çiftlikköy’de 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılsonu karne töreni Ruhsar Aksoy İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Törene İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut, Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı. Törende anasınıfı ve dördüncü sınıf öğrencilerine karneleri Kaymakam Cengiz Karabulut, Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir tarafından verildi. Aynı zamanda, Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından dördüncü sınıf öğrencilerine karne hediyesi dağıtıldı.

Çiftlikköy’ün geleceği olan genç neslin eğitimlerine büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Silpagar, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi şekilde eğitim alması için başta anne ve babalarımız olmak üzere öğretmenlerimize teşekkür ediyor, yaz tatiline giren öğrencilerimize de iyi tatiller diliyorum” dedi.

‘Geleceğimizi sağlam temeller üzerine kuruyoruz’

Başkan Silpagar, “Çocuklarımızın iyi eğitim alması, her alanda tam donanımlı bireyler olarak yetişmesi önceliğimiz. Çocuklarımızı hayatın her alanında yer alması adına Çiftlikköy Belediyesi olarak Çiftlikköy Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak hareket ederek birçok projeyi hayata geçirdik. Ayrıca belediyemiz bünyesinde çeşitli kurslar açılıp bu kurslardan öğrencilerimiz ücretsiz faydalanmaktadır” şeklinde konuştu. Çiftlikköy’ün genç nüfus potansiyelini iyi kullanmak adına önemli projelere imza attıklarını da belirten Başkan Silpagar, “Çocuklarımızın aldıkları okul eğitimlerinin yanı sıra biz de yerel yönetimler olarak başta kültür-sanat ve spor olmak üzere önemli aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz bünyesinde hizmet veren okul öncesi okullarımız başta olmak üzere şehrimizde eğitim gören her çocuğumuzun yanında oluyoruz. Amacımız, Çiftlikköy’ümüzü ve ülkemizi kalkındıracak evlatlarımızı en iyi şekilde hayata hazırlamaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirip sohbet eden Silpagar, öğrenciler ile sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Yapılan törenin ardından öğrenciler 18 Eylül 2017’ye kadar sürecek olan yaz tatilleri için okullarından ayrıldılar.

 

 

reklam