Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

‘Ciddi bir mal varlığı var!’

0 592

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

İstanbul 13. Sulh Mahkemesi’nde görülen ünlü genelev patroniçesi Matild Manukyan’ın mirasının kime kalacağına ilişkin davada, Manukyan’ın mal varlığına tedbir konulması kararlaştırıldı. Manukyan’ın Kocaeli (Körfez-Gölcük-Darıca) ve YALOVA’da 200’ün üzerinde taşınmazı da bulunuyor.

İstanbul 13. Sulh Mahkemesi’nde görülmeye başlanan Matild Manukyan’ın miras davasında ilginç gelişmeler yaşandı.  Manukyan’ın mal varlığına tedbir konulmasının kararlaştırıldığı dava da 10 Aralık’a ertelendi. Bu süre zarfında ünlü genelev patroniçesinin bugüne kadar kazandığı mal varlıklarının araştırması yapılacak.

‘ORATAYA KONMASI GEREKİYOR’

Manukyan’ın mal varlığına bu süre içerisinde tedbir uygulanacak. Karar hakkında değerlendirmelerde bulunan davacı Bahçıvan ailesinin avukatı Oktay Köse, “Tedbir kararı çıktı. Açıkçası bu bizim istediğimiz bir şeydi. Tedbir kararı verilmesi doğru. Şimdilik istediğimizi aldık, fakat dava devam ediyor. Bizde bu süreç içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hakim, malların kaçırılmaması ya da farklı yollardan kayıtlardan düşürülmemesi adına mal varlığının araştırılması kararı verdi. Manukyan’ın ciddi bir mal varlığı var, bunların araştırılıp net olarak ortaya konması gerekiyor” dedi.

MANUKYAN’IN TESPİT  EDİLEN MAL VARLIKLARI

486 adet taşınmaz (İstanbul’un muhtelif ilçelerinde)

Kocaeli (Körfez-Gölcük-Darıca) ve YALOVA’da 200’ün üzerinde taşınmaz

- Reklam -

220 adet ticari taksi ve ruhsatı

Ruhsatlı genelevleri

Hisse senetleri

Fon hesapları

Yurtiçi ve yurtdışı banka mevduatları

Çok sayıda otomobil

TÜRKİYE’DE 486 GAYRİMENKULÜ VAR!

2001 yılında vefat eden Manukyan’ın varisi olduklarını öne süren 16 kişi, mirastan pay alabilmek için dava açmışlardı. Davacıları savunan avukatın mahkemeye verdiği dilekçeye göre Manukyan’ın; Türkiye’de 486 gayrimenkulü, yurt dışında da çok değerli taşınmazları bulunuyor. Manukyan’ın ayrıca İstanbul’da 220 adet ticari taksi ve ruhsatlı genelevlerin yanı sıra yüklü meblağlarda hisse senetleri, fon hesapları, yurtiçi ve dışında yüklü banka hesapları ile sayısız özel otomobili bulunuyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.