Yalova'ya Dair Herşey
Yalova'ya dair herşey!

CHP’li Koçak uğurladı!

0 187

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalovalı Ali Fuat Gülşen, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yıldönümü dolayısıyla Samsun’a kadar bisikletiyle gidecek. Gülşen, toplamda 688 kilometre pedal çevirecek. 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsun’a ulaşacak ve Samsun Meydanı’nda saygı duruşunda bulunacak.

Yola çıkmadan önce Gülşen’i uğurlayan CHP İl Örgütü ve Başkanı Nur Koçak, “Atatürk’ün gençlerimize armağan ettiği, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan 19 Mayıs tarihinin önemini daha iyi anlayabilmek için Atatürk’ün 16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdiği İstanbul-Samsun yolculuğunu bir kez daha hatırlamak gerekir. O nedenle bu önemli günü hatırlamak ve yaşatmak için CHP Yalova İl Örgütü olarak Ali Fuat Gülşen’i bisikleti ile Samsun’a uğurlamak için bir araya geldik. Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki önemli olaylardan biri Atatürk’ün Samsun’a ayak basışıdır. Türk milleti 1. Dünya Savaşı sonrasında kötüleşen koşullar içerisinde kurtuluş çareleri ararken büyük bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk ortaya çıktı. Onun Samsun’a ayak basışı kurtuluş yolunu açtı. Ali Fuat Gülşen’in yolculuğu boyunca Allah yardımcısı olsun” dedi.

- Reklam -

‘19 Mayıs’ta Samsun’da olacağım’

Yalova’dan Samsun’a kadar pedal çevirecek olan Ali Fuat Gülşen ise, “Bu benim için çok önemli bir seyahat olacak. Yalova’dan Samsun’a kadar Atatürk’ün izinde olduğumuzu vurgulamak adına pedal basacak olmaktan büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Beni yalnız bırakmayarak yanımda olan CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak başta olmak üzere il teşkilatına teşekkür ediyorum. 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsun’da olacağım” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More