Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

CHP’li başkanlar Yalova’da

0 415

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın davetlisi olarak kentimize gelen Yalova Belediyesi dahil 9 İl Belediye Başkanının katılımıyla gerçekleşen çalıştay başladı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çanakkele Belediye Başkanı Ülgür Gökhan,  Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan’ın yanı sıra çalıştaya Başkan Yardımcıları Halit Güleç, Cevdet Bekler ve Hamit Kutlu’da katıldı. Çalıştayın açılış konuşması Başkan Salman tarafından yapıldı.

Sunum ve sinevizyon eşliğinde gerçekleşen çalıştayın ikinci gününde Başkan Salman, birinci oturumda 2014-2019 döneminde yapılan projeleri ve 2019-2024 hedeflerini il belediye başkanlarına aktardı. Yapılan 2. Oturumda ise Başkan Salman, Yalova’nın Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim Kentim’ vurgusundan yola çıkarak kentimizin denizi, doğası, ormanları ve jeopolitik yapısıyla birlikte güzelliklerini belediye başkanlarına anlattı.

“Kentlerimiz İçin; Daha İyisini Yapmak İçin Buradayız”

İl Belediye Başkanlarının ilk toplantısının ilki Yalova’da gerçekleştirdikleri için mutlu olduğunu belirten Başkan Salman; “ Öncelikle yapmış olduğumuz çalıştaya göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı sizlere teşekkür ederim. İlkini gerçekleştirdiğimiz bu çalıştayın Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim Kentim’ dediği Yalova’da yapılmasından dolayı oldukça mutluyum. Yapacağımız karşılıklı istişareler ve karşılıklı görüş alışverişleriyle belediyecilik ile ilgili birçok konuda yerel yönetimlerin problemlerine ortak akıl ve işbirlikleriyle birbirinden değerli belediye başkanlarımızla çözüm arayacağız. Birbirimize yapacağımız katkıları ve önerileri göz önünde bulundurarak kentlerimiz için daha iyisini yapmaya çalışacağız. Yalova Belediyesi olarak çalıştayın ilkini sizlerin katılımıyla gerçekleştirdik. Önümüzde ki aylar içinde başka kentimizde toplanarak bunu sürdüreceğiz” dedi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.