Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

CHP’den Tatilpark açıklaması

0 92

Yalova Belediyesi’nin Tatilpark’ı üniversite öğrencilerine tahsis etme kararıyla ilgili olarak açıklama yapan Yalova Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Burçin Tangürek, “Biz bunu yıllar önce yaptık zaten. Yıllar önce başlamış uygulamayı sanki ilk kendileri yapıyormuş gibi lanse etmeleri son derece trajikomik olmuş” yorumunu yaptı.

Yazılı bir açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Burçin Tangürek, basında yer alan “Tatilpark öğrencilere ev sahipliği yapacak” şeklindeki haberleri gülümseyerek okuduklarını söyledi. Yalova halkının seçtiği belediye başkanı Vefa Salman’ın haksız ve hukuksuz bir şekilde görevde olmadığı dönemde Yalova Belediyesi’nde vekaleten görev yapanların icraatlarını ilgiyle takip ettiklerini kaydeden Tangürek, “Ellerine yüzlerine bulaştırdıkları dere ıslahı, asfalt gibi çalışmaların ardından şimdi de eski uygulamaları ısıtıp yeniymiş gibi sunmaları üzerine artık bu açıklamayı yapmak zorunluluk haline gelmiştir” dedi.

Salman döneminde yapıldı

Tangürek, Tatilpark’ın Vefa Salman’ın bizzat verdiği talimat ile 5 yıl önce öğrencilere tahsis edildiğini kaydederek şöyle devam etti:

“Hatta Vefa Salman öncesi Demokrat Parti döneminde de benzer bir uygulama yapılmıştı. Yani Yalova Belediye Başkan Vekili’nin ‘öğrencilere büyük müjde’ diye sunduğu, ilk kez yapılmış algısı verilen proje çok daha iyi şartlarda, yıllar önce zaten uygulamaya konmuştu. Başkanımızın talimatları sonrasında dönemin YABELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Tanverdi, Tatilpark’ı öğrencilerin kullanımına sunmuş, onların rahatı ve konforuyla bizzat kendisi ilgilenmişti. Hiçbir şart sunmadan, özel çamaşırhane dahil pek çok yeni hizmet de eklenerek öğrencilerimizin barınma sorunlarına katkı sunulmuştu”

CHP Grup Başkanvekili Tangürek, vicdanları yaralayan bir şekilde Yalova Belediyesi’ni yöneten AKP yönetiminin daha önce yapılmış işleri ilk kez yapıyormuş gibi lanse etmesinin trajikomik olduğunu ifade ederek “5 sene önce başlatılmış uygulamaya devam ediyoruz deseler kimsenin diyecek bir şeyi olmaz. Biz de alkışlarız. Ancak kamuoyunu böyle basit kelime oyunlarıyla yanıltarak puan toplamaya çalışmak son derece trajikomik bir durum. Hem her sözünüzde Vefa Salman’ı eleştireceksiniz, itibarını zedelemeye çalışacaksınız; hem de onun gerçekleştirdiği işlerin üzerine konmaya çalışacaksınız. Yok öyle yağma! Proje ve yapılacak iş konusunda sıkıştığınız durumlarda Vefa Salman döneminde yapılmış işleri incelemeye devam edebilirsiniz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.