AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

CHP’de ilk aday Gürel oldu

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde Yalova’da ilk resmi adaylık açıklamasını CHP’den Mehmet Gürel yaptı. Gürel, Yalova Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu parti binasında düzenlediği toplantıyla duyurdu.

İl binasında toplantıya çok sayıda partiliyle birlikte katılan Mehmet Gürel, Yalova Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Bugüne kadar partinin çeşitli kademelerinde görev yaptığını belirten Mehmet Gürel, projelerini ilerleyen süreçte geniş katılımlı bir toplantı ile Yalova kamuoyu ile paylaşacaklarını kaydetti. Mehmet Gürel şöyle devam etti:

“Bugün burada ben kendi partimde, kendi örgütümün bir kısmıyla onların içinde sizlerin de izniyle Yalova’nın yeni belediye başkanı olmaya talibim. Bu sorumluluğu şu andan itibaren bireysel ve grupsal olarak üzerime alıyorum. ciddi bir şekilde taşıyacağımı ümit ediyorum. Tüm Yalova halkına, tüm sınıflarıyla, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, emekçisiyle işvereniyle çalışanıyla emeklisiyle kökeni ne olursa olsun, toplumsal sınıfı ne olursa olsun bu vesileyle beraber siyaset üretmeye davet ediyorum. Çünkü bizler nereden gelmişsek gelelim veya nereye gideceksek gidelim bu kentte yaşıyoruz. Muhtemelen bu kentte öleceğiz. O yüzden biz birlikte Yalova’yız. Hep beraber Yalova’yız. Bu kentin bu kenti doğru ve güçlü bir şekilde de yarınlara taşımak için hep beraber çalışmamız gerekiyor. Ben sizlerin de izniyle bunu belediye başkanlığına yönelik bir aday adaylık açıklaması olarak vurguluyorum. Tabii bu süreç ileride resmiyet kazanacak. ”

Mehmet Gürel, 2014 yılında yine Yalova Belediye Başkan aday adayı olmuş ancak Vefa Salman aday gösterilmişti. Vefa Salman, iki kez tekrarlanan seçimleri Yalova’da kazanırken Mehmet Gürel de İstanbul Beykoz belediye meclis üyesi seçilmişti. 24 Haziran seçimleri öncesinde görevinden istifa eden Mehmet Gürel, Yalova Milletvekili Adayı olmuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.