Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çetinkaya’dan veryansın

0 355

1/50.000’lik Çevre Düzeni Planı’nda Armutlu’ya katı atık depolama tesisi konulması tepkileri beraberinde getirirken Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat’ın yaptığı açıklamaya CHP Armutlu İlçe Başkanı Ali Çetinkaya’dan tepki gecikmedi. Çetinkaya, “Belediye kendi kendini yalanlıyor” yorumunu yaptı.

Sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Ali Çetinkaya, Armutlu’ya kurulması için planlara işlenen çöplüğe karşı olduklarını bir kez daha yineledi. Armutlu Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kendisinin hedef alınmasına şaşırdığını kaydeden Çetinkaya, “Armutlu belediyesinin şahsımı “yalan ve siyasi şov yapıyor” diyerek suçlamasına şaşırdım. Ben bugüne kadar Armutlu Belediyesi’ne suçlama yapmadım. Belediye kelimesini ağzıma almamışken Armutlu Belediyesi’nin yapmış olduğu açıklama beni kırdı. Ve açıklamada çok gülünç” dedi.

Kendilerini yalanlıyorlar

Açıklamada belediyenin kendini yalanladığını kaydeden Çetinkaya sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yalan diyorlar ama açıklamalarının sonunda kendilerini yalanlıyorlar. Hem haberler asılsız demişler hem de maddi hata olduğunu kabul edip bakanlıkla yazıştıklarını söylemişler. Çevre Bakanlığının onayladığı bu karar nedir? Bu işin siyaseti olmaz. Bu işin siyasi primi olmaz. Herkesi bu konuya sahip çıkmaya davet ediyorum. Armutluyu çöp depolama alanı yaptırmayacağız. Bu açıklamayı belediye başkanın yaptığına inanmıyorum. Bu açıklamayı kimin yaptığını Armutlu halkı gayet iyi biliyor”

Haberleri bile yoktu

Başkan Ali Çetinkaya, konuyla ilgili bir iddiada da bulunarak “Bu konudan haberleri bile yoktu. Beceriksizliği kapatmaya çalışıyorlar. Ben yalancıysam neyin yazışmasını çevre bakanlığı ile yapıyorsunuz.? Neye itiraz yaptığınızı açıklar mısınız ? Bütün ilçe halkının ve bizim yaptığımız tepki korkuttu herhâlde. Bu işi siyasi söz dalaşı haline getirmek istemiyoruz. İlçemizdeki STK’ları ve siyasi partilere çağrı yapıyorum. Bu konu siyasi değil yaşam konusudur. Bugüne kadar her şey kapalı kapılar arasında yapılmış. Bunu rüzgâr santrallerinde de gördük. Geçmişte yapılan hatalar yüzünden rüzgar santrali için binlerce ağaç yok edildi. Bunlar hep kapalı kapılar arkasında yapıldı. Artık ilçemizde kapalı kapılar arkasında işler dönmeyecek. Bu ilçe şimdi bizim olabilir, ama yarın çocuklarımızın, torunlarımızın olacak. Bizler torunlarımıza yaşanabilir bir Armutlu bırakmak istiyoruz. 2035 planlarındaki hatalara şimdiden isyan ediyoruz. Bugün yapılması gerekenleri yarına bırakmayacağız” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.