reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Çerkesler biraraya geldi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çerkesler biraraya geldi
reklam

Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği’nin Yalova Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Feshane’de yer alan standı, Çerkes kökenli dernek başkanlarını bir araya getirdi.

Çerkes kökenli Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın da ziyaret ettiği standda  Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği Başkanı Murat Erdoğan, Yalova Çerkes Birliği Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Çınar, Yalova Group Yönetim Kurulu Başkanı Orbay Tuna bir araya geldi. Sıcak ve samimi bir sohbet ortamının yaşandığı buluşmada, Başkan Silpagar ve dernek başkanları, Çerkes kültürünün yaşatılması ve en iyi şekilde sürdürülmesi için neler yapılabileceği konularında da istişarelerde bulundular.

Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği Başkanı Murat Erdoğan, Yalova’da Çerkesleri temsil eden birlik ve derneklerin hepsinin bir arada, birbirine destek ve dayanışma içinde olması temennilerinin bu ziyarette konuşulduğunu belirterek, “Hepimiz benzer düşünceleri taşıdığımızı ifade ettik. Nazik ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar’a, Dernek Başkanımız İsmail Çınar’a, Çerkeslerin tüm etkinliklerine destek veren İşadamı Orbay Tuna’ya teşekkür ederiz. Ramazan akşamlarında standımıza gösterilen ilgiden de mutluyuz” dedi.

 

reklam