Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Cem Vakfı’ndan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

0 12

Yalova Cem Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Cem Taştan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yalova Cem Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Cem Taştan şunları kaydeti:

“Bugün TBMM’nin açılışının 101.Yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk Milletinin azim ve kararı ile bağımsızlığa, millet egemenliğine giden yolda en önemli adımlardan biri atılmış ve 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır.

Bu tarih Kurtuluş Savaşının devam ettiği günlerde, vatanın işgalden kurtulacağına inancın bir göstergesi, aynı zamanda millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı gündür.

“HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR” şiarıyla aziz milletimiz, tüm imkânsızlıklara rağmen milli iradenin vücut bulduğu mekân olarak kurduğu meclis ile tüm dünyaya bağımsızlığa ve demokrasiye olan inancını göstermiştir.

Çocuklarımızı geleceğimizin teminatı olarak gören Ulu Önder, Bu önemli günü çocuklarımıza bayram olarak hediye etmiştir. Dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gelecek nesillere karşı olan sevgi ve güveninin bir göstergesidir. Bu bayram, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini, milli mücadelede emeği geçmiş kahramanlarımızı ve bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101.Yıldönümünü, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.