Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Büyükgümüş: Türkiye gücünü gösterdi

1 310

İsveç’te Covid-19 testi pozitif çıktığı halde ‘tedavi edilmeyerek evine gönderildiğini’ söyleyen Emrullah Gülüşken ve üç çocuğunu taşıyan uçak Pazar günü Ankara’ya getirilmişti. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, atılan adımın Türkiye’nin gücünü açıkça dünyaya gösterdiğini söyledi.

İsveç’te koronavirüs testi pozitif çıktığı halde ‘tedavi edilmeyerek evine gönderildiğini’ söyleyen Emrullah Gülüşken ve üç çocuğu için Türkiye harekete geçti. Dışişleri Bakanlığı, ailenin yardım çağrısına kayıtsız kalmadı. Sağlık Bağkanlığı’na ait ambulans uça, Gülüşken ailesini alarak Türkiye’ye getirdi. Türkiye’nin attığı adıma sosyal medyada büyük destek vardı. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, sosyal medya paylaşımında “Yeri geldiğinde tek bir vatandaşı için tüm kaynaklarını seferber eden ülkemle gurur duyuyorum” dedi.

TÜRKİYE GÜCÜNÜ GÖSTERDİ

Koronavirüsle mücadele sürecinde Türkiye, özellikle yurt dışında başarılı operasyonlara imza attı. Sürecin ilk başından bu yana, yurt dışında bulunan Türk ailelerin tahliyesi noktasında özel uçaklar harekete geçmiş, binlerce gurbetçi ülkesine geri dönmüştü.

 

1 yorum
  1. Baris Diyor

    Ahmet buyukgumus Yalova tarihinde bu mevkiye gelmiş ve gelebilecek en bilgi sahibi insandır. Onu cekemeyip muhaliflik yapacak tabiki bir çok kişi olacaktır. Fakat o daha bu yaşında bu mevkiye layık görülmüş, gerek eğitim hayatı gerek siyasi hayatı olsun bir çok başarıya imza atıp yol gösterici olmuştur. Bilmeyenler , bilsin tanımayanlar tanışın. O Yalova nin yetiştirdiği en bilgin siyasetcilerin başındadır.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.