Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Büyük deprem uyarısı!

0 1.986

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Marmara bölgesi, bu sabah saat 07:20’de merkez üssü Bursa – Bayramdere açıkları olan 4,1 büyüklüğünde depremle sarsıldı. Profesör Cenk Yaltırak, 7.2 büyüklüğünde deprem uyarısında bulundu.

 

Marmara bölgesi, bu sabah saat 07:20’de merkez üssü Bursa – Bayramdere açıkları olan 4,1 büyüklüğünde depremle sarsıldı. Deprem başta Bursa olmak üzere İstanbul’da da hissedildi. AFAD, depremin büyüklüğünü 3.9 olarak açıkladı. Deprem Bursa’nın yanı sıra Balıkesir, Yalova ve İstanbul’da da hissedilirken, kısa süreli paniğe neden oldu.

- Reklam -

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Bölümü öğretim üyesi Profesör Cenk Yaltırak, ‘7,2 büyüklüğünde deprem’ uyarısında bulundu.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Bölümü öğretim üyesi Profesör Cenk Yaltırak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla korkuttu. Yaltırak, “Kuzey Anadolu Fayı orta kolunun Bandırma Gemlik körfezi arasındaki segmentinde 4.1 büyüklüğünde bir deprem oldu. Bu kolda yılda 2 mm birikim olmakta ve en son deprem Myrelia ve kyzikos kentini yıkan ms 117 depremi. Kırılırsa maksimum 7.2 büyüklüğünde deprem üretecektir.” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.