reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Bu ağaçlar size ne yaptı?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bu ağaçlar size ne yaptı?
reklam

Yalova Tema İl Temsilcisi Faruk Tezcan, pankart gibi materyaller açmak için ağaçlara ip bağlanmasını sert bir şekilde eleştirdi.

Tezcan, yaptığı açıklamada, “Yalova’da yol kenarlarında iple boğulmuş ağaçları gördükçe ister istemez kendinize bir soru soruyorsunuz. Bu ağaçların idam kararlarını kim verdi? İplerle boğulan ağaçlar göz göre göre ölüyor. Belediye bu uygulamaya neden duyarsız kalıyor” dedi.

Pankart ve benzeri materyallerin asılması için ağaçların boğulduğunu kaydeden Faruk Tezcan, şöyle devam etti:

“İpler çeşitli pankartlar asmak için ağaçlara bağlanan iplerdir. Ancak işleri bitince asmak için ağaçlara tırmananlar sıra pankartları indirmeye gelince aşağıdan asılarak
ipleri kesmekte ya da ucuna bıçak bağlanmış sopalarla rastgele kesmektedir. Ağaca sıkı sıkı bağlı plastik ipler çabuk çürümemekte aylarca hatta yıllarca ağacı boğmaya devam etmektedir. Dikkatlice incelediğinizde yol kenarındaki birçok ağaçta bu ipleri görürsünüz. İDO iskelesinin karşısındaki fotoğraftaki bağlı ağaçlar büyük ihtimalle son seçimden kalmadır. Asılan süs bayraklarının, bez afişlerin acısını ağaçlar çekiyor. İsterse belediye yetkilileri bu ızdıraba bir günde son verebilir. Ayrıca sahilde ağaçları ışıklandırmak için yapılan uygulamalara da dikkat çekmek istiyorum. Ağaçlara zararlı olup olmadıkları tartışılır bir durum. Başka bir yöntem bulunmalıdır. Lastiklerin kullanılmış olması sakıncasızdır demek zor”

reklam