reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

Birlik başkanları Yalova’da buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Birlik başkanları Yalova’da buluştu
reklam

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği 6.’ncı Bölge Toplantısı Yalova’da yapıldı. Birlik başkanlarının katılımıyla gerçekleşen, hayvancılığın artı ve eksi yönlerinin konuşulduğu toplantının açılış konuşmasını Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç gerçekleştirdi.

Yalova, Tekirdağ, Edirne, Bilecik, Kırklareli, Düzce, Kocaeli ve Bolu birlik başkanlarının katılım sağladığı toplantıya ayrıca Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Burdur Birlik Başkanı olan Kamil Özcan ile birlikte Isparta, Yozgat, Edirne, Osmaniye ve Manisa Birlik Başkanları da katıldı. Toplantı öncesi Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ve Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Hüseyin Kulaber eşliğinde Termal Atatürk Köşkü, Garden A.Ş ve Yürüyen Köşk’ü gezen Birlik Başkanları yapılan gezinin ardından bölge toplantısı için bir araya geldiler. Toplantı öncesi Başka Yardımcısı Güleç, konuklara Yalova’nın tanıtım videosunu izleterek kentimiz hakkında bilgiler verdi.

Başkan Yardımcısı Güleç, Yalova’yı Anlattı

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin 6. Toplantısına Yalova Belediyesi olarak ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Başka Yardımcısı Güleç; “Kurucusu olduğum Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde 14 yıl Başkanlık yaparak kentimiz başta olmak üzere ülkemizde hayvancılığın gelişmesi, 3 dönemdir Belediye Meclis Üyeliği ve 2 dönemdir de Belediye Başkan Yardımcılığı yaparak da kentimizin kalkınmasına hizmet eden bir kardeşiniz/arkadaşınız olarak bu tarz toplantıları fikir alışverişi yapılması nedeniyle oldukça önemsiyorum.  Sizlere öncelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim Kentim” dediği ve genç Cumhuriyetin en önemli kararlarını aldığı, yabancı devlet adamlarını ağırladığı, İstanbul ve Ankara’dan sonra en fazla bulunduğu kent olan Yalova’mız hakkında bilgiler vermek istiyorum. Yalova 847 kilometrekarelik yüzölçümü ile ülkemizin en küçük kentidir. Merkez Belediye ile toplam 6 İlçesi bulunmaktadır. Üç büyük metropole yani İstanbul, Kocaeli ve Bursa eşit mesafede sadece 45 dakika uzaklıktadır. Yalova’da bir eliniz yeşilde, bir eliniz mavidedir. Şifalı kaplıca suları, şelaleleri, gölleri, yaylaları, yürüyüş parkurları, Kent Müzesi, Kağıt Müzesi ve en önemlisi Çevre Abidesi Yürüyen Köşk kentimizin en önemli gezi noktalarından sadece bir kaçıdır. Kentimizde yaklaşık 15 bin büyükbaş ve 35 bin küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Yalova’nın %59 orman, %27’si ise tarım arazisidir. Sözlerimin başında belirttiğim gibi 14 yıl boyunca Yalova Birlik Başkanlığını yürüterek kentimiz başta olmak üzere ülkemizde hayvancılığın gelişmesi için mesai harcadık. Önemli işlere imza attığımız inancındayım. Aktif üyesi olduğum, Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğüm birliğimizin yanı sıra yerel yönetici olmam sıfatıyla da hayvancılığın gelişmesi adına çalışmalara katkı vermekteyim.

Hepinize bir kez daha kentimize hoş geldiniz diyor, gerçekleştireceğimiz toplantımızın ve alacağımız kararların ülkemize ve hizmet ettiğimiz sektörün paydaşlarına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yalova’da Olmaktan Mutlu Olduk

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Özcan ise; “Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Hüseyin Kulaber’e, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda birliğimizde görev yapmış ve hala aktif olarak bu görevini sürdüren Halit Güleç’e bizleri en iyi şekilde Yalova’da ağırladıkları için teşekkür ederim. Yalova’da yapmış olduğumuz toplantı ile karşılıklı istişarelerden olumlu sonuçlar aldık. Başkanımız Halit Güleç’in bizlere aktardığı gibi Mustafa Kemal Atatürk’ün kenti olan Yalova’da bulunmaktan oldukça mutlu olduk ve güzel hatıralarla ayrılıyoruz” dedi.reklam